Piegowata lekcja

Piegowata lekcja

NR 5 (9) 2017

18 sierpnia bieżącego roku w Warszawie odbył się pogrzeb Wandy Chotomskiej i nie sposób było przejść obojętnie obok tego wydarzenia, jeśli czytało się w dzieciństwie jej wiersze. Może nie w ten sposób powinno zaczynać się tekst dotyczący scenariusza lekcji, ale jak tu zacząć inaczej, kiedy właśnie z tej przykrej okazji miało się możliwość powrotu do dziecięcych lektur i zajrzenia m.in. do pożółkłej już nieco książeczki z wierszykami zatytułowanej Dlaczego cielę ogonem miele?


Okazało się bowiem, że wraz z sentymentalną falą emocji czytelniczych, które dane mi było odkryć tego dnia, przyszedł także pomysł na ciekawą lekcję, łączącą pracę z tekstem i ćwiczenie kompetencji matematycznych w formie prostej zabawy plastycznej. Chętnie dzielę się nim z nauczankami, ponieważ wydaje mi się, że nie ma nic piękniejszego niż zaczerpnięcie z dorobku autorki inspiracji do zajęć dydaktycznych. Wiersz, jako baza wyjściowa do lekcji, zabawy i ćwiczenia matematycznego o wiele dłużej utkwi w pamięci niż jednorazowa lektura bez kontekstu. Mam nadzieję, że przeprowadzenie „Piegowatej lekcji”, oprócz realizacji celów dydaktycznych, będzie także, po cichu – między nami, formą uczczenia twórczości Wandy Chotomskiej, tak bardzo zasłużonej w rozwijaniu dziecięcej wyobraźni.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE