Kostki zostały rzucone! Czyli zabawy z kostkami do gry

Kostki zostały rzucone! Czyli zabawy z kostkami do gry

NR 4 (8) 2017

Kostka jaka jest – każdy widzi, a jednak jest w niej wielka moc – to tania, łatwo dostępna, a zarazem bardzo atrakcyjna pomoc dydaktyczna. Może przybierać różne wielkości, kolory, a nawet kształty. Jej atutem jest też to, że od razu kojarzy się z zabawą, więc matematyka od razu pachnie o wiele przyjemniej.


Obecnie na rynku dostępne są różnorodne kostki, począwszy od tych tradycyjnych 6-ściennych z kropkami czy cyframi, a skończywszy na kostkach o nietypowych kształtach kuli, walca czy ostrosłupa. Za pomocą kostek doskonalić możemy wszelkie operacje matematyczne: przeliczanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, kolejność wykonywania działań. Dodatkowym atutem tych małych pomocy dydaktycznych jest losowość wypadającego wyniku – uczniowie nigdy nie widzą z jakim zadaniem przyjdzie im się zmierzyć. Z doświadczenia wiem, że takie rozwiązanie czyni zabawę jeszcze atrakcyjniejszą i budzi pozytywne konotacje. Przedstawiam kilka zabaw i gier, które wykorzystać możemy jako powtórkę omawianego materiału lub kiedy pozostało kilkanaście minut do zakończenia lekcji i nie chcemy już wprowadzać nowego tematu. Proponowane gry stanowią uatrakcyjnienie zajęć, a nie wymagają wielkiego przygotowania, uczniowie samodzielnie mogą wykonać potrzebne karty do gry. Zastosować je możemy w każdej grupie wiekowej, dostosowując do możliwości i umiejętności dzieci.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 45  Strona 46

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE