Kaboom - wybuchowa gra matematyczna

Kaboom - wybuchowa gra matematyczna

NR 3 (7) 2017

Pewnie wiele razy zdarzyło się wam skończyć lodową ucztę i zastanawiać się, czy patyczek, który trzymacie w dłoni, do czegoś może się przydać. Otóż tak! A ponieważ przed nami sezon letni, to i materiału do działania będzie sporo.


 

Przygotowanie:

 

Do wykonania jednego zestawu gry potrzebujemy:

 • około 60 drewnianych patyczków
 • kolorowych farb
 • bezbarwnego lakieru (najlepiej w sprayu)
 • wyciętych karteczek z działaniami
 • taśmy klejącej
 • puszki (po mleku w proszku, kawie itp.)

 

Wykonanie:

Patyczki malujemy różnymi kolorami i zabezpieczamy bezbarwnym lakierem. Na końcach patyczków zapisujemy działania matematyczne, a na co piątym patyczku zapisujemy „KABOOM!”. Napis „KABOOM!” możemy zapisać dwoma kolorami np.: czerwonym i czarnym. Zestaw patyczków wrzucamy do puszki, działaniem do dołu. Dla 25-osobowej klasy proponuję przygotować 5 zestawów, wówczas dzieci będą grały w mniejszych grupach; krócej będą musiały czekać na swoją kolej, a dzięki temu tempo gry będzie stale podtrzymywane.

 

Przebieg gry:

Dzieci tworzą 4-, 5-osobowe grupy. Każda grupa otrzymuje zestaw patyczków i puszkę. Uczniowie kolejno losują patyczek i podają wynik działania zapisanego na szpatułce. Jeśli wynik jest prawidłowy, zostawiają patyczek przy sobie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 46 Strona 47 Strona 48

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Matematyczny kwadrans

  Niejednokrotnie zdarza się, iż do końca zajęć pozostało nam 10-15 minut, materiał zaplanowany na konkretny dzień został zrealizowany, kolejne wiadomości już nie zostaną przyswojone. Co robić? Zostawić czas na swobodne pogaduszki, czy zaproponować dzieciom zabawę, która pomoże im w łatwy i przyjemny sposób powtórzyć poznany materiał? Odpowiedź jest oczywista, zwłaszcza jeśli jesteśmy wyznawcami starej łacińskiej mądrości, że repetitio est mater studiorum.

 • Świętujemy Dzień Pustej Klasy

  Kilka lat temu kalendarz uczniowski wzbogacił się o nowe święto – Dzień Pustej Klasy. W ubiegłej edycji wzięło w nim udział około tysiąc szkół. Ich uczniowie porzucili książki po to, by stanąć oko w oko z przyrodą. Przyłączmy się do akcji, organizując piknik, zabawy podwórkowe albo coś ambitniejszego – Przyrodnicze Podchody. W artykule przedstawiam zbiór inspiracji na zorganizowanie „leśnego dnia” – od inwencji nauczyciela będzie zależał wybór i konfi guracja tych elementów. Warto wysilić wyobraźnię i zorganizować swoim uczniom prawdziwe leśne święto, bez szkolnej ławki.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE