Gdzie schowała się Matematyka?

Gdzie schowała się Matematyka?

NR 1 (23) 2020

12 marca obchodzimy Dzień Matematyki, w ramach świętowania zachęcamy do zabawy w detektywów, rozwiązywania kolejnych elementów łamigłówki, która wskaże, gdzie schowała się Matematyka. Do artykułu dodaliśmy sporo materiałów dodatkowych, które przydadzą się podczas zajęć.


Poniższe pomysły możecie wykorzystać w ciągu jednego dnia albo rozłożyć je w czasie, tak aby dopasować je do potrzeb i możliwości uczniów. W realizacji pomogą wam przedmioty, które macie pod ręką w klasie, lub przygotowane wcześniej karty pracy. Zapraszam do poszukiwań! W wybranym dniu po wejściu do klasy uczniowie zauważają kopertę z listem przypiętą do tablicy. Taki list nauczyciel redaguje według własnego pomysłu i harmonogramu zajęć. Jest to wiadomość do całej klasy, z której uczniowie dowiadują się, że Polska Akademia Nauk (tutaj można również poświęcić chwilę, aby wyjaśnić, co to za instytucja) zwraca się do nich z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE