Tematyka świąteczna stwarza naturalna okazje, aby ćwiczyć i rozwijać umiejętności matematyczne. Wspólnie z dziećmi możemy przeliczać prezenty, porównywać wysokość choinki czy długość łańcucha choinkowego albo ważyć produkty na świąteczne ciasta.
Proponowana przeze mnie zabawa jest skierowana do uczniów II oraz III klasy szkoły podstawowej. Propozycja ta jest idealnym pomysłem na utrwalenie poznanego materiału. Dzięki tej zabawie możemy doskonalić umiejętności matematyczne w zakresie dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, a także znajomości kolejności wykonywania działań. Podczas zabawy uczniowie pracują indywidualnie w grupach 4-, 5-osobowych. Zabawa uczy samodzielności, rozwija poczucie wiary we własne możliwości, a jednocześnie integruje zespół klasowy. Pomysł na grę jest bardzo uniwersalny, możemy go wykorzystać, omawiając różnorodną tematykę.
[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
Rozpoczynając bieżący rok szkolny, skupiłam się nad koncepcją pracy z moją klasa III. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, iz właśnie ostatnia klasa edukacji wczesnoszkolnej stawia przed nauczycielem największy trud przygotowania do kolejnych etapów nauczania, będąc jednocześnie ukoronowaniem metod dydaktycznych. Dzieci w klasie już dobrze się znają, chętnie ze sobą współpracują, dlatego warto poszukiwać wciąż nowych sposobów,aby wykorzystywać ich naturalne predyspozycje i zdolności, i zapraszać do wspólnego działania.
Jednym z ważnych elementów wiążących grupy społeczne są, obok języka, zwyczaje i obyczaje świąteczne, u podstaw których leży tradycja. Duża wartość wychowawcza i kulturowa daje podtrzymywanie świątecznych zwyczajów. Boże Narodzenie to najpiękniejsze, magiczne Święto, które budzi szczególnie w dzieciach wielkie emocje i mobilizuje do pasjonujących przygotowań. Jest to czas, gdy również w przedszkolach i szkołach prowadzi się zajęcia nawiązujące do tych świąt. Często przygotowuje się z tej okazji różnorodne ozdoby choinkowe oraz inscenizacje, których tematem są na ogół jasełka.
Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:
618471134
biuro@semantika.pl
www.semantika.pl
ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd
Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP:
7773232650, REGON: 302483298
© Copyright 2019 Grupa Wydawnicza Semantika Sp. z o.o. | Polityka prywatności