Sprytne sposoby na skupienie uwagi rozbrykanych uczniów

Sprytne sposoby na skupienie uwagi rozbrykanych uczniów

NR 3 (19) 2019

Praca z dziećmi stawia przed nauczycielami nie lada wyzwanie w postaci zachowania dyscypliny podczas zajęć. Jeśli utrzymanie grupy w ryzach spędza wam czasem sen z powiek, zapraszamy po garść pomysłów, dzięki którym lepiej zorganizujecie swoją pracę.


PRZYGOTUJ POLE BITWY


Otwierasz drzwi, wchodzisz do grupy i… od razu widzisz, że z lekcji, którą zaplanowałaś nic nie będzie? Powody mogą być różne. Zorientuj się, o co chodzi i rozwiąż problem, zanim rozpoczniesz zajęcia. Jeśli uczniowie nie są w stanie być z nauczycielem „tu i teraz” i skupić się na wspólnych aktywnościach, to szkoda twojego głosu i cierpliwości, bo i tak niewiele wyniosą z zajęć. Poniżej znajdziesz ściągawkę z najpopularniejszymi problemami, z którymi możesz spotkać się „na wejściu”, i pomysły na ich rozwiązanie.

Grupa jest rozemocjonowana, rozkrzyczana, zdarzyło się coś ekscytującego – może mieli dzisiaj wyjątkowego gościa, byli na wycieczce albo ktoś przyniósł do szkoły ekstrazabawkę?

Przede wszystkim – wysłuchaj, co się stało...

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 21 Strona 22 Strona 23

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Lekturki spod chmurki

  Z pewnością ten, kto wybiera książki na wakacyjny, letni czas nie kojarzy ich z lekturami, ze studiowaniem głównych wątków, analizowaniem portretów psychologicznych pierwszoplanowych bohaterów itp. Oczywiście nie oznacza to, że książki na wakacje charakteryzują się naiwną prostotą i lekką rozrywką. Czasami jest wręcz przeciwnie. Czytamy wymagające lektury, ale w naszych głowach nie ma przymusu, więc interpretacja ich treści przychodzi sama. Jak zachęcić uczniów do czytania podczas wakacji?

 • Tańce i pląsy z bajkowego świata

  Ruch towarzyszy dzieciom od samego początku, jest bardzo lubiany, zwłaszcza przy muzyce. Do tanecznych zajęć potrzebna nam jedynie bogata wyobraźnia, która przeniesie nas wszędzie i zamieni w każdą postać, zwierzę czy superbohatera. Proponujemy taneczne zabawy, które możecie wykorzystać np. podczas ostatnich lub pierwszych dni w szkole.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE