Chodźmy na spacer po szkole

Chodźmy na spacer po szkole

NR 4 (8) 2017

Początek roku to trudny czas dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. W zetknięciu z nową rzeczywistością nasi wychowankowie często czują się bardzo zagubieni. Aby ułatwić odnalezienie się pierwszaków w nowych warunkach, możemy wybrać się z nimi na spacer nigdzie indziej jak właśnie po naszej szkole.


 

Spacer najlepiej przeprowadzić w pierwszych tygodniach września tak, aby nasi wychowankowie nabrali odrobinę pewności siebie zanim sytuacje codzienne to na nich wymuszą. Jest to forma zupełnie naturalna, niewymagająca zbyt wielu przygotowań. Elementy, które załączone są do artykułu, pozwolą uatrakcyjnić formę i przekształcić ją w zabawę. Uczniowie w trakcie spaceru poznają 8 najważniejszych miejsc w szkole, z których będą korzystać w ciągu następnych lat. Celem przechadzki będzie nie tylko zaznajomienie dzieci z przestrzenią szkolną, ale także ze zbiorem zasad obowiązujących w szkole, poznawanie się wzajemne uczniów oraz ćwiczenie działania w małych grupach przy wsparciu nauczyciela. Spacer przebiega w sposób naturalny, niewymuszony. Jego trasa uwarunkowana jest przez zagadnienia z karty. Dzieci, aby uzyskać odpowiedź na kolejne pytania, muszą udać się w odpowiednie miejsce w szkole. W trakcie odwiedzania kolejnych lokalizacji mamy możliwość przeprowadzenia krótkich pogadanek, w których wspólnie z dziećmi omawiamy i utrwalamy dobre nawyki, np. dbanie o higienę rąk. Zależnie od możliwości czasowych i przestrzennych, dzieci mogą wykonać dodatkowe zadanie (wersja rozszerzona), za które otrzymają kolejny element puzzli do koperty. Fragmenty układanki możemy wcześniej rozłożyć w wyznaczonych miejscach albo rozdawać po ich odwiedzeniu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 4  Strona 5  Strona 6

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE