Ptasie kodowanie – domino z kodami QR

Ptasie kodowanie – domino z kodami QR

NR 2 (6) 2017

Obecnie kody QR mozemy spotkac praktycznie wszedzie, na stronach internetowych, a nawet na fakturach od naszego usługodawcy komórkowego. Dlaczego nie mielibysmy ich wykorzystac w naszej pracy, skoro ich uzycie jest niezwykle proste?


Skad sie wzieły Kody QR (ang. Quick Response Code), to kody kreskowe pozwalajace na zapisanie duzej ilosci danych pod postacia niewielkiego, kwadratowego wzoru, w którym układ ciemniejszych i jasniejszych pól gwarantuje niepowtarzalnosc znaku. Zaleta kodów QR jest fakt, ze dostep do konkretnych tresci w postaci m.in. tekstu, gra k, linków, a nawet dzwieku mp3, jest niezwykle szybki i nieskomplikowany. Jednym z głównych i pierwszych zastosowan kodów QR było umieszczanie ich na tablicach informacyjnych zabytków czy innych znaczacych miejsc tak, by zainteresowany turysta mógł w łatwy sposób otrzymac wszystkie wazne informacje i ciekawostki o tym miejscu, a sama tablica informacyjna nie była złozona z wielu linijek jednolitego tekstu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 36 Strona 37 Strona 38

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Ale jaja! Czyli Wielkanocne eksperymenty

  Wielkanoc zbliza sie wielkimi krokami, a wraz z nia – czas zaskakujacych ilosci zastosowan... jajek. Oprócz tego, ze sa one zródłem pełnowartosciowego białka, skarbnica witamin i składnikiem rozmaitych dan, doskonale nadaja sie do... zabaw badawczych! Dlaczego wiec nie zachecic dzieci do wspólnego eksperymentowania przy swiatecznym stole, w gronie rodziny?

 • Wiosenny festyn rodzinny

  Wiosenne miesiace zachecaja do jak najczestszych aktywnosci na swiezym powietrzu. Biorac pod uwage zblizajacy sie Dzien Matki i Dzien Dziecka, z przyjemnoscia podziele sie pomysłami na Wiosenny festyn rodzinny. Organizacja festynu rodzinnego w wielu aspektach jest lepszym rozwiazaniem niz kolejne przedstawienie z wierszami i piosenkami. Przed zakonczeniem roku szkolnego, gdy słonce wkrada nam sie do sal, ciezko zmotywowac siebie i naszych wychowanków do zmudnych prób i cwiczenia ról. Pikniki rodzinne nie wymagaja az tak długich przygotowan. Pozwalaja dzieciom na atrakcyjna aktywnosc ruchowa, realizujac jednoczesnie ciekawa interakcje z rodzicami. Dla nas sa wspaniała mozliwoscia pogłebiania współpracy z rodzicami oraz hospitacji naszej pracy przez nich w niezwykle przyjemnej formie.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE