Organizacja pracy na lekcji z wykorzystaniem TIK

Organizacja pracy na lekcji z wykorzystaniem TIK

NR 1 (23) 2020

Technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) ułatwiają pracę nauczyciela, ponieważ między innymi pozwalają zaoszczędzić sporo jego czasu, a także angażują i motywują uczniów do aktywnej pracy i współdziałania. W artykule przedstawiamy kilka ciekawych narzędzi, które przyczyniają się do poprawy organizacji pracy na lekcji oraz skracają czas przygotowania się do niej.


Trudno dziś wyobrazić sobie szkołę bez komputerów i Internetu. Mimo to efektywne nauczanie z wykorzystaniem TIK nie jest zadaniem łatwym. Samo wprowadzenie komputerów do klas nie wystarczy, by usprawnić nauczanie, a posługiwanie się narzędziami TIK podczas lekcji nie jest celem pracy nauczycielskiej. Chodzi o wypracowanie takiej koncepcji stosowania nowych technologii, która wzbogaci kompetencje uczniów, a także o to, by nauczyciele kierowali się przy tym zapisanymi w podstawie programowej nadrzędnymi celami kształcenia oraz wymaganiami edukacyjnymi. Jednym słowem TIK jest narzędziem, a nie celem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 54 Strona 55 Strona 56

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Leśna gimnastyka

  Spacer po lesie dodaje energii, a zwykła gimnastyka w otoczeniu drzew nabiera nowego wymiaru. Do proponowanej przez nas lekcji wychowania fizycznego w terenie nie będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt – wystarczy wykorzystać naturalne przeszkody i ukształtowanie terenu. W przypadku najmłodszych uczniów warto lekcji nadać zabawowy charakter, a same zajęcia uatrakcyjnić poprzez wykorzystanie, jako przyrządów i przyborów do ćwiczeń, znajdujących się w lesie pniaków, patyków czy szyszek. Zachęcamy do skorzystania ze scenariusza zajęć.

 • Włoska przygoda

  Włochy słyną z ciekawej historii, bogatej kultury, pięknych krajobrazów oraz licznych zabytków. Z kraju tego pochodzą znani i cenieni na całym świecie artyści, a jego wizytówką jest smaczne jedzenie. Biorąc pod uwagę tak liczne aspekty, które stanowią o wyjątkowości tego państwa, warto zorganizować atrakcyjne, różnorodne zajęcia dla dzieci. W artykule zaproponujemy m.in. zajęcia matematyczne, polonistyczne, plastyczne oraz taneczne, które pozwolą przybliżyć dzieciom kulturę Włoch oraz poznać ich historię.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE