Aplikacje, które warto znać

Aplikacje, które warto znać

NR 5 (21) 2019

Coraz częściej w polskich szkołach w klasach I–III na lekcjach pojawiają się tablety, a nauczyciele oswajają się z kolejnymi ciekawymi aplikacjami. Zmienia się polski uczeń i zmienia się szkoła, która coraz częściej wykorzystuje nowoczesne narzędzia TIK. Prezentujemy kilka przydatnych narzędzi.


1. Scratch Junior

To aplikacja do nauki programowania dla dzieci w wieku od 4–7 lat. Znakomicie sprawdza się także jako pierwsze narzędzie dla dzieci w wieku 7–10 lat, np. na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej. Bezpłatną aplikację pobieramy ze sklepu Google Play czy App Store i instalujemy na tabletach.

Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne. Po przejściu do trybu edycji – kliknięcie piktogramu domek – od razu przechodzimy do tworzenia swoich animacji. Warto także przyjrzeć się instrukcjom zamieszczonym w poradniku, który znajdziemy, klikając w znak zapytania na pulpicie lub w przyborniku w górnej listwie. W poradniku znajdziemy osiem gotowych animacji wraz z kodami. Użytkownik może przeanalizować kod, krok po kroku, widząc jego logikę i wykonanie, a także obserwując efekt na ekranie. To genialne rozwiązanie, ponieważ dzieci – dzięki własnej aktywności –analizując, wyciągając wnioski i eksperymentując, uczą się. Nauczyciel stawiający pierwsze kroki w lekcjach programowania także zdobędzie tutaj przydatną wiedzę i umiejętności.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 53  Strona 54  Strona 55  Strona 56

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE