SIERPIEŃ 4 (8) 2017

NR 4 (8) 2017

INSPIRACJE NAUCZANKI

WYDANIE: sierpień - wrzesień 4 (8) 2017

Mam nadzieję, że podobnie jak ja, będziecie cieszyć się z najnowszego numeru Inspiracji Nauczanki. Dlaczego z tego szczególnie? Ponieważ trwają jeszcze wakacje i jest odrobinę więcej czasu, aby przemyśleć co tak naprawdę chcemy wprowadzić w klasach. A my przygotowaliśmy dla Was olbrzymią porcję inspiracji i gotowych materiałów. W tym numerze znajdziecie:

 • Pomysł na spacer zapoznawczy po szkole – razem z gotową kartą pracy i puzzlami w strefie PREMIUM. Wystarczy skserować stronę i lekcja gotowa. Na pewno pomoże uczniom oswoić się z budynkiem szkoły i z zasadami panującymi w placówce.
 • Gotowy scenariusz zajęć z okazji Dnia Kropki, połączony z czytaniem książki The Dot.
 • Przepis na stworzenie klasowej orkiestry, z wykorzystaniem pudełek, balonów, sznurka i sypkich produktów spożywczych. Idealny pomysł na Dzień Muzyki.
 • Nuty i aranżacje według Batti Strauss, które wprowadzą dzieci w magiczny świat muzyki klasycznej. `` Scenariusz lekcji dla zerówkowiczów, gotowy szablon zebry i mnóstwo zabawy z animacją.
 • Spacer w ostatnich promieniach letniego słońca, wzór plenerowej malowanki matematycznej, karty do przyrodniczego memory, prezentacje w strefie PREMIUM – jednym słowem kulturowa lekcja o Rangoli, będąca początkiem nowego cyklu „Podwórka świata”.
 • Pomysły na zabawy z wykorzystaniem kostek do gry i gotową planszę do matematycznej zabawy Tetris.
 • Dwie gotowe malowanki, idealne na pierwsze zajęcia w szkole. Czerpcie pełnymi garściami, inspirujcie się i rozpocznijcie rok szkolny w pięknym stylu. Jak to tylko nauczanki potrafią.

Maria Winiarska

Redakcja magazynu „Inspiracje Nauczanki”

CZYTAMY I MÓWIMY

 • Ja wam pokażę!... swój talent

  15 września już po raz 9. organizowany jest na całym świecie Dzień Kropki. Osoby, które nie słyszały o nim wcześniej, najczęściej przecierają oczy ze zdumienia. Dzień Matki, Dzień Dziecka nawet Dzień Pocztowca – to święta, które niosą za sobą jasne znaczenie. Ale Dzień Kropki? Co takiego fenomenalnego kryje się w tym małym znaczku, że doczekał się celebracji?

 • Animujemy z zebrą

  Czy oglądanie filmów animowanych na zajęciach może być inspiracją do nauki? Czemu nie? Zwłaszcza że obietnica obejrzenia bajki świetnie wpływa na motywację grupy, co z kolei sprzyja rozwijaniu zajęć według założeń nauczyciela. Wystarczy znaleźć odpowiedni film i do dzieła!

POMYSŁ NA MATMĘ

BADACZE NATURY

FREESTYLE

 • Gramy z Batti Strauss

  Ileż z nas marzy, by w sercach naszych szkolnych i przedszkolnych dzieci grała muzyka? Muzyka niekoniecznie popularna, zobrazowana teledyskami, w których ognistowłosa, półnaga dziewczyna szaleje na parkiecie lub pełna piosenek o niezrozumiałym lub mało ambitnym tekście ograniczającym się do kilku słów, ale wartościowa, harmonijna, budująca wyobraźnię i wrażliwość

COŚ Z NICZEGO

 • Orkiestra małych dźwiękoludków

  Nauczanie muzyki w szkole jest nierzadko bardzo trudnym zadaniem aby nauczyć dziecko grać na instrumencie, trzeba poświęcić sporo czasu. Poza tym wielu dorosłych wpaja dzieciom przekonanie, że muzyka klasyczna niewarta jest zainteresowania. Co zatem zrobić, aby pomóc uczniom stać się małymi muzykami, zainteresować ich światem dźwięków i pokazać, że tworzenie własnych aranżacji może być pasjonujące? Pomoże nam w tym ekoorkiestra!

CLASS? YES!

AKCJA AKTYWIZACJA

 • Zespół deficytu natury

  Aby zdefiniować zespół deficytu natury Richard Louv potrzebował 444 strony. Tak powstała książka legenda Ostatnie dziecko lasu. Oczywiste jest więc, że nie zdołam w kilku zdaniach opowiedzieć o całej złożoności problemu. Wydaje mi się jednak, że konieczne jest chociażby krótkie wprowadzenie.

 • Podwórka świata - Rangoli

  Nie da się ukryć, że dzieci w odległych zakątkach świata różnią się od siebie – kolorem skóry, miejscem zamieszkania, ubraniami i pod wieloma innymi aspektami. Jest jednak cecha wspólna, którą posiadają wszystkie – uwielbiają się bawić. Chcemy zaprosić was w magiczną podróż po różnych zakątkach Ziemi i pokazać, jak wyglądają podwórka u naszych bliższych lub dalszych sąsiadów. Jest to doskonała okazja na budowanie w dzieciach poczucia przynależności do większej wspólnoty, rozbudzania ciekawości, rozwijania wyobraźni

 • Podwórkowe eksperymenty, czyli dlaczego morze jest słone?

  U schyłku lata doskonale sprawdzają się jeszcze wszelkie zabawy badawcze z wodą – stosunkowo łatwo je przygotować, a jeszcze szybciej posprzątać. Nie wymagają zwykle wyszukanego sprzętu i zakupu kosztownych składników. Co więcej, dają szansę na bycie zabawą badawczą samą w sobie – otwarta przestrzeń na świeżym powietrzu sprzyja odkrywaniu, uwalnianiu ciekawości i eksperymentowaniu po swojemu. Nauczyciele zyskują zaś większy komfort pracy warsztatowej – pochlapane spodenki szybciej wyschną, a co się rozleje – wyparuje samo. Gorąco polecam wspólne odkrywanie zagadnienia: Dlaczego morze jest słone!

POMÓŻ MAŁEJ GŁOWIE

 • Chodźmy na spacer po szkole

  Początek roku to trudny czas dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. W zetknięciu z nową rzeczywistością nasi wychowankowie często czują się bardzo zagubieni. Aby ułatwić odnalezienie się pierwszaków w nowych warunkach, możemy wybrać się z nimi na spacer nigdzie indziej jak właśnie po naszej szkole.

DODATKI SPECJALNE

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE