CZERWIEC 1 (1) 2016

NR 1 (1) 2016

INSPIRACJE NAUCZANKI

WYDANIE: czerwiec - lipiec 1 (1) 2016

Z prawdziwą przyjemnością, ale i z pewną tremą, przekazujemy Państwu pierwszy numer magazynu „Inspiracje Nauczanki”.

Podczas poszukiwania materiałów do niniejszego wydania prowadziłam wiele rozmów z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Jasno wypłynęła z nich opinia, że w ofercie wydawniczej nie ma tytułu dedykowanego nauczycielom klas I-III. Przede wszystkim brakuje czasopisma, które byłoby kopalnią pomysłów pokazujących jak uczyć, aby pielęgnować i rozwijać naturalną u dzieci chęć poszerzania wiedzy oraz ciekawość świata. Nauczyciele nieustannie poszukują inspiracji i rozwiązań do prowadzenia zajęć w sposób przyjazny młodszym dzieciom – z wykorzystaniem elementów gier i zabaw oraz nowatorskich metod pracy. W odpowiedzi na te właśnie potrzeby powstały „Inspiracje Nauczanki”. Chcemy podsuwać Państwu najciekawsze koncepcje wypróbowane przez innych nauczycieli, inspirować do wprowadzania nowych form zajęć i sposobów prowadzenia lekcji, pobudzać kreatywność Waszą i Waszych podopiecznych. Jednocześnie łamy „Inspiracji Nauczanki” z pewnością pomieszczą także pomysły naszych Czytelników, do dzielenia się którymi serdecznie Państwa zachęcam.

Mam nadzieję, że pierwszy numer magazynu spełni Państwa oczekiwania i pobudzi apetyt na lekturę kolejnych wydań.

Zapraszam do czytania i wykorzystywania!

CZYTAMY I MÓWIMY

  • Piramida czytelnicza

    W I klasie bardzo istotne jest, aby dzieci ćwiczyły czytanie nie tylko w szkole, ale także w domu. Może nawet przede wszystkim w domu. Początki są jednak trudne – większość dzieci negatywnie nastawia się do długotrwałych procesów, a właśnie takim procesem jest czytanie. Jednak nic oprócz ćwiczeń nie jest wstanie tego przyśpieszyć. Czytanie trzeba po prostu wyćwiczyć.

POMYSŁ NA MATMĘ

BADACZE NATURY

FREESTYLE

COŚ Z NICZEGO

GOTUJ Z KLASĄ

CLASS? YES!

DODATKI SPECJALNE

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE