Gdzie są pieniądze na sport w szkole?

Gdzie są pieniądze na sport w szkole?

NR 1 (5) 2017

Potrzeba ruchu i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży jest oczywista. Wprawdzie lekcje wychowania fizycznego na wszystkich poziomach edukacyjnych zachęcają uczniów do aktywności, jednak stopień zaangażowania w nie zależy w dużej mierze od atrakcyjności i różnorodności tych zajęć. A gdyby tak szkoła mogła pozyskać środki na szeroko rozumianą działalność sportową?


Szukając grantów na projekty o tematyce sportowej, ze smutkiem trzeba stwierdzić, że niewiele jest źródeł, dla których sport to jedyny dotowany obszar. W większości programów edukacja sportowa to jeden z kilku priorytetów, na które grantodawca przeznacza dofinansowanie. Przyjrzyjmy się bliżej tym programom:

 • Bank Dziecięcych Uśmiechów
 • Fundacja PGE „Energia z serca”
 • Aktywni w Regionie

Bank Dziecięcych Uśmiechów

„Bank Dziecięcych Uśmiechów” (BDU) to program mikro grantowy, którego cele i tematyka są bardzo szerokie i obejmują kulturę i dziedzictwo narodowe, nauki ścisłe i techniczne, środowisko naturalne, zdrowie i aktywność fizyczną, zajęcia edukacyjne wyrównujące szanse oraz działania profilaktyczne. Podobnie różnorodne są formy osiągania tych celów. Mogą to być np. warsztaty, wyjazdy edukacyjne, spacery, wycieczki, konkursy, zajęcia sportowe, turnieje. Ważnym elementem jest nauka przez doświadczenie. O kwotę do 5000 zł mogą wnioskować placówki statutowo zajmujące się opieką nad dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, ubogich lub bezrobotnych oraz instytucje wspierające takie placówki: organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe, urzędy gminne, szkoły.

Fundacja Banku Zachodniego WBK
Ul. Kasprzaka 22
01-211 Warszawa
e-mail: fundacja@bzwbk.pl
http://fundacja.bzwbk.pl/programygrantowe/ bank-dzieciecych-usmiechow/
 

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 23 Strona 24

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Zróbmy WOW na koniec zimy! Błyszczące eksperymenty

  Karnawał i ostatnie dni zimy to czas pełen zapachów sezonowych potraw, radosnych dźwięków i tańca oraz kolorów balowych dekoracji. Warto wykorzystać ten moment w roku, by przekazać nową wiedzę i pokazać, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku – uświadomić dzieciom, że spotkać można ją także w karnawałowym brokacie, zapachu cynamonu, dźwięku muzyki i gazowanym napoju. Przedstawiam dziś eksperymenty, podczas których z sukcesem zastosować można domowe, zimowo-karnawałowe atrybuty i małym sumptem zrobić duże rzeczy. I wielkie WOW!

 • Litera – forma dekoracyjna

  Jak powszechnie wiadomo, dzieci chętniej uczą się poprzez zabawę niż poprzez żmudne i, co tu dużo mówić, nudne ćwiczenia. Myślę, że dość ciekawą formą poznawania oraz utrwalania umiejętności pisania liter będzie zaproponowane przeze mnie ćwiczenie. Dzieci zanim nauczą się pisać, powinny ćwiczyć umiejętność malowania oraz rysowania, ponieważ to wspaniale przygotowuje ich ręce do pisania. Proponuję zatem połączyć te dwie czynności w jednym ćwiczeniu.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE