Dla kogo Erasmus+?

Dla kogo Erasmus+?

NR 3 (19) 2019

Program Erasmus+ nie jest przeznaczony wyłącznie dla studentów. Oprócz tego, że od początku 2014 r. zastępuje dawnego Erasmusa, jest kontynuacją m.in. Comeniusa, dość dobrze znanego nauczycielom w szkołach i przedszkolach. Dla kogo zatem jest Erasmus+? Dla tych, którzy chcieliby podnosić swoje kompetencje zawodowe podczas zagranicznych wyjazdów. Program ma bowiem dla nich hojną ofertą grantową. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat programu.


Publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe w Programie Erasmus+ kwalifi kują się do tzw. sektora „Edukacja szkolna”. Zatem to w tym sektorze wy – czytelnicy musicie szukać oferty dla siebie. Są tu dwie akcje adresowane do nas – tzw. Akcja 1 i Akcja 2, w których wnioski składane są raz w roku.


Akcja 1
Akcja 1 w Programie Erasmus+ (www.erasmusplus.org.pl) jest dedykowana rozwojowi kadry systemu oświaty, w tym przede wszystkim nauczycieli. Ma służyć podnoszeniu kompetencji zawodowych przez zagraniczne mobilności edukacyjne. W ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” – poza standardowymi działaniami zawartymi w cyklu życia projektu – można uczestniczyć w następujących rodzajach wyjazdów zagranicznych:

 •  teaching assignment – oferuje możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych i pracę w szkole partnerskiej za granicą,...

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 54 Strona 55 Strona 56

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Lekturki spod chmurki

  Z pewnością ten, kto wybiera książki na wakacyjny, letni czas nie kojarzy ich z lekturami, ze studiowaniem głównych wątków, analizowaniem portretów psychologicznych pierwszoplanowych bohaterów itp. Oczywiście nie oznacza to, że książki na wakacje charakteryzują się naiwną prostotą i lekką rozrywką. Czasami jest wręcz przeciwnie. Czytamy wymagające lektury, ale w naszych głowach nie ma przymusu, więc interpretacja ich treści przychodzi sama. Jak zachęcić uczniów do czytania podczas wakacji?

 • Tańce i pląsy z bajkowego świata

  Ruch towarzyszy dzieciom od samego początku, jest bardzo lubiany, zwłaszcza przy muzyce. Do tanecznych zajęć potrzebna nam jedynie bogata wyobraźnia, która przeniesie nas wszędzie i zamieni w każdą postać, zwierzę czy superbohatera. Proponujemy taneczne zabawy, które możecie wykorzystać np. podczas ostatnich lub pierwszych dni w szkole.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE