Jedzmy zdrowo!

Jedzmy zdrowo!

NR 2 (18) 2019

Dietetycy i lekarze biją na alarm: co piąte polskie dziecko cierpi na nadwagę lub – co gorsza – boryka się z otyłością. Polska zajmuje niechlubne piąte miejsce na świecie pod względem występowania tych schorzeń u dorosłych, a niestety młodsze pokolenie skutecznie nas dogania. Przedstawiony w artykule scenariusz zajęć jest przeznaczony dla dzieci z klas I–III szkoły podstawowej. Ma na celu wprowadzenie ich w świat zdrowia i odżywiania, uświadomienie mnogości zdrowych rozwiązań żywieniowych i pokazanie – w przyjemny sposób – że warto odżywiać się zdrowo. Wynikiem przeprowadzonej według poniższego scenariusza lekcji będzie także odpowiedź, jakie produkty są korzystne dla zdrowia, a jakie mu szkodzą.


Bardzo istotne jest uświadomienie sobie – dorosłym – skali problemu. Kolejny to pokazanie dzieciom, jak odżywianie wpływa na ich zdrowie, samopoczucie, wygląd, wydajność. W tym celu konieczna jest przede wszystkim współpraca nauczyciela z rodzicami – bo nierzadko na tej linii powstaje konflikt, który powoduje, że dziecko ostatecznie nie uzyskuje odpowiedniego wsparcia. Jednocześnie, tworząc dobrą relację nauczyciel–rodzic, warto pracować podczas szkolnych zajęć z młodym pokoleniem.

Przedstawiony w artykule scenariusz zajęć jest przeznaczony dla dzieci z klas I–III szkoły podstawowej. Ma na celu wprowadzenie ich w świat zdrowia i odżywiania, uświadomienie mnogości zdrowych rozwiązań żywieniowych i pokazanie – w przyjemny sposób – że warto odżywiać się zdrowo.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE