Z wizytą u zachodnich sąsiadów

Z wizytą u zachodnich sąsiadów

NR 6 (22) 2019

Ważnym zadaniem spoczywającym na nauczycielach zarówno w przedszkolu, jak i w edukacji wczesnoszkolnej jest rozbudzanie świadomości wielokulturowości poprzez poznawanie innych krajów, kultur, tradycji, języków, a co za tym idzie rozwijanie postawy tolerancji dla ludzi pochodzących z różnych zakątków świata, mających odmienny kolor skóry, wyznających inną religię i wychowujących się w innej rzeczywistości. Rozpoczynamy cykl artykułów, w których publikujemy pomysły na zajęcia przybliżające kulturę, tradycję, ciekawostki oraz podstawowe informacje o różnych państwach na świecie. Rozpoczynamy od podróży do Niemiec.

 


Przez dwa minione lata realizowałam projekt „Choć niewiele mamy lat, poznajemy cały świat”, którego celem jest rozbudzenie świadomości wielokulturowości poprzez poznanie różnych państw, kultur, tradycji, a także kształtowanie postawy tolerancyjnej wobec innych narodowości. Projekt został stworzony po to, aby przedszkolaki mogły zaczerpnąć jak najwięcej informacji (dostosowanych do wieku i możliwości poznawczych) o państwach, poznać kulturę ludzi zamieszkujących i pochodzących z różnych zakątków świata.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE