W poszukiwaniu nietypowych świąt

W poszukiwaniu nietypowych świąt

NR 2 (24) 2020

Wszyscy doskonale wiemy, że kalendarz obfituje w sporą liczbę świąt – zwłaszcza tych nietypowych. Okazuje się, że niemal każdego dnia ktoś lub coś obchodzi swoje święto – czy to wszystkim znany Dzień Dziecka, czy też mniej kojarzony Dzień Żółwia. W przedszkolach i szkołach jest to nie tylko wspaniała okazja do świętowania przez zabawę, ale także do zdobycia nowej wiedzy i rozwinięcia dziecięcych talentów. Warto zajrzeć w kalendarz i przeprowadzić tematyczne zajęcia. W artykule wskażemy, na które święta (przypadające na maj i czerwiec) warto zwrócić szczególną uwagę i przedstawimy pomysły na ich clebrację.


Światowy Dzień Bibliotekarzai Bibliotek

Światowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (obchodzony 8 maja) jest dniem szczególnie ważnym, bo popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci odgrywa istotną rolę. Nie od dziś wiemy, że czytanie dzieciom wpływa nie tylko na ich poczucie bezpieczeństwa i więź emocjonalną z rodzicem, ale rozwija umiejętności komunikacyjne i mowę oraz pobudza kreatywność. Kluczowe jest, by zorganizowane z okazji tego dnia zajęcia pozostały w pamięci dzieci na dłużej i zapoczątkowały sympatię do literatury. Zaproszenie bibliotekarza lub wycieczka do biblioteki z pewnością wzbudzą zainteresowanie każdego ucznia. Dzięki temu dzieci będą mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w bibliotece, poznać system wypożyczania książek oraz usłyszeć historię powstawania książki. Przyniesienie ulubionej książki przez każde dziecko pozwoli na zorganizowanie bibliotecznego kącika oraz małej czytelni w szkolnej czy przedszkolnej sali. Nie może również zabraknąć pracy plastycznej. Warto zaproponować dzieciom zabawę w ilustratora. Stworzenie okładki do książki z pewnością będzie sporą frajdą, a ci bardziej kreatywni mogą pokusić się o zilustrowanie całej książki! Najlepszym zakończeniem zabawy będzie wysłuchanie bajki czytanej przez nauczyciela.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 38  Strona 39

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE