W domowym zaciszu Pani Muzyki – świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki

W domowym zaciszu Pani Muzyki – świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki

NR 4 (14) 2018

Nie od dzisiaj mówi się, że muzyka jest dobra na wszystko. Rozwesela, wprowadza w błogi nastrój, pozwala się zrelaksować. Łączy ze sobą wiele aktywności, takich jak: śpiew, taniec, słuchanie, granie, tworzenie. 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jest to doskonały moment na wprowadzenie uczniów w jej domowe zacisze.


Wielu nauczycieli unika zajęć muzycznych jak ognia: bo nie potrafią grać na żadnym instrumencie, bo sami nie lubią śpiewać, bo wydaje im się mało ważna. Tymczasem muzykować może każdy i nie do końca najistotniejsza jest tutaj jakość tego muzykowania. Liczy się natomiast zaangażowanie i poczucie tego, że samemu można zostać twórcą. A muzyką może być wszystko wokół nas: głosy ludzi, dźwięki wydawane przez różne przedmioty, przyroda. Przedstawiam propozycję spędzenia czasu lekcyjnego otulonego w różnoraki sposób dźwiękami muzyki. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku wczesnoszkolnym, uczęszczających do klas I–III. Jest to ok. 3–4 godzin dydaktycznych, poświęconych świętowaniu Dnia Muzyki. Wszystkie proponowane aktywności łączą się w zintegrowaną całość, którą scala muzyka. Można korzystać z tej konfiguracji również w codziennej edukacji. Poprzez zabawę, naukę oraz współpracę dzieci poczują, że muzyka jest dobra na wszystko.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Dobry początek, czyli co i jak przygotować przed objęciem nowej klasy

    Początek roku szkolnego to bardzo trudny czas dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Na szczęście znamy kilka sposobów, jak zminimalizować stres dzieci (i rodziców!), a przy okazji zadbać o pozytywne nastawienie do nowego miejsca.

  • Dzien Przedszkolaka – pomysł na przedstawienie bez prób

    Wakacje w przedszkolu to magiczny czas. Czas, który płynie trochę wolniej niż zwykle. Dzieci mają mniej zajęć dodatkowych lub nie mają ich wcale. Przestajemy pracować z przewodnikami i książkami. Rozkład dnia jest mniej napięty niż w ciągu roku szkolnego. Nie jest tajemnicą, że w dużym stopniu frekwencja dzieci spada, a my, nauczyciele, często jesteśmy już zmęczeni całym rokiem pracy. Odbija się to na naszej motywacji. Wakacje to jednak wspaniały moment na rozwijanie wyobraźni naszej i naszych przedszkolaków. Jednak nie zapominajmy, że to także czas nauki, który mądrze musimy wykorzystać.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE