Sposoby na kreatywne powtórki

Sposoby na kreatywne powtórki

NR 2 (24) 2020

Choć trudno w to uwierzyć, większa część roku szkolnego już za nami! Wchodzimy w okres, który rządzi się swoimi prawami: odliczanie dni do wakacji, ogólne rozprężenie i trudności z wprowadzaniem nowego materiału. Jednak jest coś, co w tych miesiącach sprawdza się idealnie: powtórki! Powtarzanie materiału może wydawać się nudne – w końcu uczeń pozbawiony jest naturalnej ciekawości, która pojawia się, gdy uczymy się czegoś nowego. Jak powtarzać materiał, by lekcje były nie tylko efektywne, ale również atrakcyjne dla ucznia i przyjemne dla nauczyciela? Team Edukreatywne ma na to kilka sposobów.


SKLERNOTKA

Tę niepozorną pomoc dydaktyczną pokochali nasi zapominalscy uczniowie! Sklernotka to małych rozmiarów notatka, która kształtem przypomina breloczek do kluczy. Uczeń zapisuje na niej kluczowe informacje z danego tematu, które trudno mu zapamiętać i przyczepia w widocznym miejscu, na przykład przy piórniku czy kluczach. Dzięki temu ma możliwość w każdej chwili sprawdzić daną informację, a dodatkowo, przygotowując sklernotkę, ćwiczy umiejętność wyboru kluczowych informacji. Sklernotka może mieć również inną postać – bransoletki. Tak przygotowaną prostokątną notatkę warto zalaminować i przymocować do niej rzepy, by można było założyć ją na rękę. Wtedy uczeń mimochodem spogląda na dany materiał przynajmniej kilkukrotnie w ciągu dnia. Na sklernotce można zapisać tak naprawdę wszystko – wyrazy z trudnością ortografi czną, tabliczkę mnożenia czy nowe słówka z języka obcego. A może warto wykonać eksperyment i pozwolić uczniom napisać sprawdzian z pomocą sklernotki? W końcu sprawdzamy nie tylko przyswojone wiadomości, ale też umiejętność korzystania ze źródeł wiedzy.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 44  Strona 45  Strona 46

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE