Przepis na świetliste aniołki

Przepis na świetliste aniołki

NR 6 (10) 2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy szczególnie chętnie sięgamy po materiały plastyczne i przygotowujemy dekoracje w naszych klasach. W szale przedświątecznych zakupów, które (niestety) dość mocno nadwyrężają portfele, warto pomyśleć o sprytnych i tanich rozwiązaniach. Dlatego dzisiaj proponuję pracę plastyczną, która na pewno nie nadszarpnie budżetu, a z efektów będziecie naprawdę zadowolone. Dodatkowo jest tak łatwa, że dzieci poradzą sobie z nią z łatwością. I jeszcze jedno: anioły to doskonały temat do tego, żeby porozmawiać z dziećmi o wartościach, które są osią tych świąt.


A może by tak kalendarz adwentowy?

Zacznijmy od aniołów. W momencie, w którym święta Bożego Narodzenia kojarzą się z Mikołajem, reniferami, bałwankami i piernikowymi ludkami, a przede wszystkim z prezentami, warto sięgnąć również po postacie, które są bliżej oryginalnej symboliki świąt. Doskonale sprawdzą się właśnie anioły, które wedługtradycji są posłańcami i przynoszą ważne nowiny. W tym kontekście „zatrudnienie” ich do klasowego kalendarza adwentowego wydaje się być doskonałym pomysłem. Szczególnie jeśli zamiast łakoci zostawimy naszym uczniom zadania do wykonania w danym dniu. Kalendarz adwentowy może być dobrym pretekstem do zaplanowania całości przygotowań klasowych do Bożego Narodzenia. Jednego dnia możecie zatem mieć za zadanie wspólne zrobienie ozdób świątecznych, napisanie kartki-pocztówki do najbliższych czy pokonanie świątecznego toru przeszkód w ramach zajęć wychowania fizycznego

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 12 Strona 13

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Zimowe szaleństwa... plastyczne

  W tym artykule znajdziesz: pomysły na prace plastyczne dla najmłodszych: przedszkolaków 3-latków, 4-latków jak również i starszych dostosowane do możliwości i norm rozwojowych dzieci inspirację do wykorzystania resztek materiałów, rolek po papierze toaletowym/ręcznikach papierowych przepisy na proste i efektowne prace związane z tematyką zimową pomysły na proste zabawy ruchowe, które wplotą pracę plastyczną w szerszy kontekst dydaktyczny

 • Świąteczna Mama Mu czyli o tym, co w grudniowy czas najważniejsze

  Czy zwierzęta w Wigilię faktycznie mówią ludzkim głosem? Czego możemy dowiedzieć się od krowy na temat tajemnic ludzkiego serca? O czym w święta myśli kruk? Zapraszam Was w magiczną podróż z wyjątkową lekturą Wigilia Mamy Mu, dzięki której poruszysz ze swoją klasą tematy najważniejsze. Boże Narodzenie to wyjątkowy czas - wyciśnijmy z niego to, co najlepsze.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE