Poznajemy pocztę i wysyłamy listy

Poznajemy pocztę i wysyłamy listy

NR 4 (20) 2019

Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego obchodzimy 9 października, w tym dniu możemy świętować również Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Natomiast 18 października przypada Dzień Poczty Polskiej i święto wszystkich listonoszy. Warto skorzystać z tych okazji i przybliżyć dzieciom pracę doręczycieli oraz jedną z pierwszych form komunikacji, dziś zastępowaną SMS-ami czy e-mailami. Proponujemy zabawy i gotowe do wykorzystania materiały.


Proponowane zabawy należy dostosować do grupy wiekowej, z którą pracujemy. Warto włączyć w tę akcję także rodziców. Kilka dni przed planowanymi zajęciami zaproponujmy rodzicom napisanie krótkiego listu, pozdrowień do dzieci. Następnie dzień przed omawianym tematem wyłóżmy przygotowaną z kartonu skrzynkę na listy, w dniu zajęć przeczytajmy przygotowane przez rodziców listy/pozdrowienia. Jeśli chcemy bardzo spersonalizować zabawę możemy poprosić każdego z rodziców o napisanie listu do swojego dziecka. Warto także w ramach omawianego tematu wybrać się z dziećmi na pocztę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE