Pierwszoklasisto! Szkoła jest super!

Pierwszoklasisto! Szkoła jest super!

NR 4 (20) 2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to szczególny dzień. Pomimo że wakacyjny czas jest pełen przygód i atrakcji, to większość dzieci, stęsknionych za rówieśnikami i nauczycielem, cieszy się z powrotu do szkoły. Dla pierwszoklasistów jest to dzień szczególny, który niesie za sobą ekscytacje, radość, ale i pewne obawy przed nieznanym. Proponujemy gry i zabawy, które umilą pierwszoklasistą pierwsze dni w nowej szkole i zintegrują grupę.


Atmosfera przytulnego przedszkola, dobrze znany każdy zakamarek budynku, wychowawcy, koledzy i koleżanki, kucharki – to wszystko składało się na poczucie bezpieczeństwa. Teraz wszystko się zmienia. Nowy, zdecydowanie większy gmach może już wzbudzać lęk. W głowie kotłują się pytania: Jaka będzie nauczycielka? Czy będę miał\miała nowych kolegów? Czy mnie polubią? Czy trafię do toalety? Czy poradzę sobie… Na szczęście jesteśmy my, nauczyciele, którzy pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości i sprawimy, że obawy zmienią się w magiczny czas nauki, nowe relacje z rówieśnikami i chęć poznawania świata. Jak umilić pierwszoklasistom pierwsze dni w szkole? Odpowiedź jest oczywista: pełna zabawy akcja aktywizacja!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 38 Strona 39 Strona 40 Strona 41

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Nie marnujemy jedzenia!

  16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem, którego celem jest pogłębianie świadomości na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem. Warto z tej okazji przeprowadzić zajęcia poświęcone niemarnowaniu żywności. Publikujemy scenariusz zajęć, które wprowadzą uczniów w tematykę i zwiększą świadomość co do wielkości problemu. Ponadto przeprowadzenie zajęć na ten temat wskaże dzieciom rozwiązania przyczyniające się do redukcji problemu marnowania żywności, które sami mogą wprowadzić lub zasugerować opiekunom.

 • Poznajemy pocztę i wysyłamy listy

  Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego obchodzimy 9 października, w tym dniu możemy świętować również Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Natomiast 18 października przypada Dzień Poczty Polskiej i święto wszystkich listonoszy. Warto skorzystać z tych okazji i przybliżyć dzieciom pracę doręczycieli oraz jedną z pierwszych form komunikacji, dziś zastępowaną SMS-ami czy e-mailami. Proponujemy zabawy i gotowe do wykorzystania materiały.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE