Kocham Cię, Mamo - pomysły na prezenty dla mam

Kocham Cię, Mamo - pomysły na prezenty dla mam

NR 2 (12) 2018

Ile razy zdarzyło Wam się słyszeć od Waszych uczniów „Ponieważ mama mi nie spakowała…”, „Mama mi nie przypomniała…”? W mojej klasie takie słowa padały naprawdę bardzo często. Przekonywałam się, że moi uczniowie bardzo rzadko myśleli o swoich mamach, przyzwyczajeni, że to one zawsze wszystko zapamiętają, zorganizują i wszystkiego dopilnują. A przecież tak wcale nie musi być. Warto nakłonić dzieci do zmiany kierunku myślenia i refleksji nad rolą mamy w ich życiu, postawieniem się w jej sytuacji i odkrycie, że bez jej pomocy świat mógłby lec w gruzach. Doskonałą do tego okazją jest oczywiście DZIEŃ MATKI.


Wiemy, za co jesteśmy mamie wdzięczni, za co ją najbardziej kochamy. Ale czy wiedzą o tym nasze mamy? Czy wiedzą o tym mamy naszych wychowanków? A może należy zadać pytanie, czy sami uczniowie uzmysławiają sobie, za co je najbardziej kochają? Jakie te mamy tak naprawdę są? Czy jest to obraz zapracowanej kobiety, która wszystko musi dla nas robić, ponieważ bezwarunkowo kocha? Dzień Matki jest świętem, które na szczęście jest obchodzone w niemal każdej szkole i przedszkolu. I dobrze! Niewiele jest bowiem okazji, które tak dobrze nadają się do rozmów o dobru, bezwarunkowej miłości i wdzięczności.

Oto kilka propozycji, które narodziły się podczas lekcji w mojej klasie, w wyniku naprawdę poważnych rozmów.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 14 Strona 15 Strona 16

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Budujemy gniazdo!

  Wiosna to wspaniała pora roku. Jest jaśniej, weselej, rośliny budzą się do życia, a z ciepłych krajów wracają do nas niektóre ptaki. Wiosna to również czas wzmożonego dbania o dom, jednak słynne „wiosenne porządki” nie dotyczą tylko ludzi. Przygotowywanie domu dla siebie i potomstwa to ważne zadanie w życiu zwierząt. Dla niektórych z nich takim domem jest gniazdo.

 • Żetonowa gra

  W wielu klasach stoi pojemnik na plastikowe nakrętki od butelek, które biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Zanim jednak przekażecie je dalej w świat, możecie wykorzystać je do ciekawej i prostej gry. Łapcie zatem kolejną porcję matematycznych inspiracji! Pomysłów na kreatywne lekcje z królową nauk nigdy dość! Szczególnie kiedy możemy jednocześnie uczyć się i bawić, wykorzystując materiał recyklingowy.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE