Gramy z Batti Strauss

Gramy z Batti Strauss

NR 4 (8) 2017

Ileż z nas marzy, by w sercach naszych szkolnych i przedszkolnych dzieci grała muzyka? Muzyka niekoniecznie popularna, zobrazowana teledyskami, w których ognistowłosa, półnaga dziewczyna szaleje na parkiecie lub pełna piosenek o niezrozumiałym lub mało ambitnym tekście ograniczającym się do kilku słów, ale wartościowa, harmonijna, budująca wyobraźnię i wrażliwość


Szczególnie te z nas, które lubią muzykę klasyczną, doskonale wiedzą, ile dobrego może ona zrobić dla umysłu nawet tych najmłodszych. Tylko jak przekonać do niej dzieci tak, by ich nie zrazić, by muzyka klasyczna nie kojarzyła im się z ziewaniem i by nie szukały nerwowo innej częstotliwości, kiedy w dorosłym życiu w swoim samochodowym radio natrafi ą na stację nadającą tylko klasykę. I to nie klasykę rocka :) Otóż z pomocą przychodzi nam metoda, którą opracowała pewna dama, która sama była pianistką i nauczycielką gry na fortepianie. Mowa rzecz jasna o metodzie aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss. W latach 60. XX w. w Izraelu tamtejsze ministerstwo edukacji widząc, jakie efekty przynosi metoda aktywnego słuchania opracowana przez Staruss, zaakceptowało ją i włączyło do programu nauczania. Batti jednak nie poprzestała na propagowaniu jej w swojej ojczyźnie, lecz przez ostatnie 25 lat swojego życia prowadziła seminaria i warsztaty na całym świecie. Odwiedziła m.in. Niemcy, Portugalię, Hiszpanię, Argentynę, a także Polskę. Jedno jest pewne – uczniowie pokochają tę metodę od samego początku.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 25  Strona 26  Strona 27  Strona 28

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE