Dziadkowie też byli dziećmi! Zabawowe „starcie” pokoleń

Dziadkowie też byli dziećmi! Zabawowe „starcie” pokoleń

NR 6 (22) 2019

Dzień Babci i Dziadka jest jedną z najważniejszych uroczystości obchodzonych w przedszkolu i szkole. Nie może być inaczej, ponieważ dziadkowie są dla dzieci bardzo ważni, często dzięki nim mogą poczuć się jak beztroskie dzieci, którym wiele wypada i prawie wszystko wolno. W dzisiejszych czasach wizerunek babci i dziadka się zmienił. Nie są to siwi staruszkowie chodzący o lasce. Bardzo często dziadkowie są w sile wieku, czynni zawodowo, realizują swoje pasje i spełniają najskrytsze marzenia z młodzieńczych lat. Zapraszając ich do placówki, warto wykorzystać ich zapał i radość życia. Postawmy na stuprocentowego pewniaka – zabawę.

 


Wdzisiejszych czasach wizerunek babci i dziadka się zmienił. Nie są to siwi staruszkowie chodzący o lasce. Bardzo często dziadkowie są w sile wieku, czynni zawodowo, realizują swoje pasje i spełniają najskrytsze marzenia z młodzieńczych lat. Zapraszając ich do naszej placówki, warto wykorzystać ich zapał i radość życia. Postawmy na stuprocentowego pewniaka – zabawę. Możemy zmienić formułę corocznych spotkań i pomiędzy występy dzieci, słodki poczęstunek i wręczanie własnoręcznie wykonanych drobiazgów, wpleciemy zabawę, która będzie nośnikiem wielu radości i pomimo różnicy pokoleń zbliży do siebie członków rodziny. Sięgając po różnego rodzaju zabawy, warto zaproponować takie, których nie znają dzieci, a bawili się w nie dziadkowie i odwrotnie. Umożliwi to wzajemne poznanie tych dwóch światów, które wcale nie są aż tak odległe.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE