Freestyle

Freestyle

To dział, w którym zbieramy inspiracje z różnych dziedzin. Dzielimy się pomysłami nauczycieli na organizację przestrzeni klasowej oraz nowatorskimi metodami prowadzenia lekcji. Prezentujemy ciekawe sposoby realizacji zajęć muzycznych, plastycznych oraz tematycznych na różne okazje.

 • Zabawy z szyframi

  Po okresie jesienno-zimowym, po szarudze za oknami, po krótkich dniach i długich nocach, w końcu przychodzi wyczekiwana przez wszystkich wiosna. To czas, kiedy świat, w przenośni i dosłownie, zaczyna się budzić. Warto ze świeżym powiewem wejść do klas i przegonić zimową nudę. Proponujemy wykorzystać podczas lekcji szyfry, które zmobilizują uczniów do działania i wysiłku intelektualnego.

 • Lutowe czytajki i słuchajki

  Luty obfituje w święta zachęcające do wspólnego czytania i snucia opowiastek z dziećmi. Już 1 lutego przypada Dzień Głośnego Czytania, a pod koniec miesiąca – 26 lutego – Dzień Opowiadania Bajek. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was opowiadania, które możecie wykorzystać na przykład do ćwiczenia samodzielnego czytania ze zrozumieniem, albo po prostu podzielić na fragmenty i czytać wspólnie na głos.

 • Nie przeszkadzać w edukacji, czyli o nowej roli nauczyciela

  Kolorowe dni tygodnia, kalendarze pogody, kąciki dyżurnych, listy obecności – ilu z nas od lat stosuje te metody na co dzień, by pomóc dzieciom się odnaleźć. Wprowadzają ład i porządek w zwykłym funkcjonowaniu społeczności klasowej. Poszukując rozwiązań, które niczym „na miarę” uszyte są dla waszej klasy, a jednocześnie zachowują indywidualne podejście do ucznia, warto przyjrzeć się założeniom edukacyjnym planu daltońskiego.

 • Zimowe muzykowanie z Batią Strauss i Hanią Warchałowską

  Jak zadbać o odpowiednią ilość ruchu dla dzieci i stworzyć piękny występ taneczny bez konieczności wykonywania dziesiątek prób? Wystarczy włączyć muzykę i w takt meksykańskiej melodii ludowej powtarzać tekst oraz wykonywać proponowane w tym artykule gesty. Zachwyt naszych małych podopiecznych i ich rodziców gwarantowany!

 • Kto uwielbia „Dzieci z Bullerbyn”?

  Szukacie sposobu na podtrzymanie zainteresowania książką i zachęcenie do czytania kolejnych stron? Połączcie przyjemne z pożytecznym i opracujcie różne zadania, które dzieci będą wykonywać „po kawałku” w trakcie zapoznawania się z lekturą. Quizy z pytaniami ułożonymi chronologicznie, według zdarzeń występujących w książce, specjalne profile bohaterów tworzone na kartach pracy… To sposoby na zachęcenie dzieci do uważnego czytania.

 • W domowym zaciszu Pani Muzyki – świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki

  Nie od dzisiaj mówi się, że muzyka jest dobra na wszystko. Rozwesela, wprowadza w błogi nastrój, pozwala się zrelaksować. Łączy ze sobą wiele aktywności, takich jak: śpiew, taniec, słuchanie, granie, tworzenie. 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jest to doskonały moment na wprowadzenie uczniów w jej domowe zacisze.

 • Co na to tata?

  Rok szkolny przepełniony jest różnorakimi świętami. Najwięcej emocji wzbudzają daty związane z naszymi bliskimi. W maju świętowaliśmy Dzień Matki, natomiast czerwiec to letni czas przeznaczony dla każdego taty. Kiedy w kalendarzu pojawia się cyfra 23, to wszystkie dzieci biegną do swoich tatusiów z ciepłymi słowami i prezentami.

 • "Kocham Cię, Mamo!"

  Ile razy zdarzyło Wam się słyszeć od Waszych uczniów „Ponieważ mama mi nie spakowała…”, „Mama mi nie przypomniała…”? W mojej klasie takie słowa padały naprawdę bardzo często. Przekonywałam się, że moi uczniowie bardzo rzadko myśleli o swoich mamach, przyzwyczajeni, że to one zawsze wszystko zapamiętają, zorganizują i wszystkiego dopilnują. A przecież tak wcale nie musi być. Warto nakłonić dzieci do zmiany kierunku myślenia i refleksji nad rolą mamy w ich życiu, postawieniem się w jej sytuacji i odkrycie, że bez jej pomocy świat mógłby lec w gruzach. Doskonałą do tego okazją jest oczywiście DZIEŃ MATKI.

 • Świetliste aniołki

  W tym artykule znajdziesz pomysł na: łatwą pracę plastyczną, którą z łatwością wykonają dzieci już w zerówce pomysł na świąteczną dekorację sali gotowy szablon do skserowania i wycięcia, w strefie PREMIUM anielskie zadania, które mogą być dla twojej klasy doskonałym kalendarzem adwentowym

 • Zimowe szaleństwa... plastyczne

  W tym artykule znajdziesz: pomysły na prace plastyczne dla najmłodszych: przedszkolaków 3-latków, 4-latków jak również i starszych dostosowane do możliwości i norm rozwojowych dzieci inspirację do wykorzystania resztek materiałów, rolek po papierze toaletowym/ręcznikach papierowych przepisy na proste i efektowne prace związane z tematyką zimową pomysły na proste zabawy ruchowe, które wplotą pracę plastyczną w szerszy kontekst dydaktyczny

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE