Zabawy stymulujące rozwój mowy – nauka poprzez ruch

Zabawy stymulujące rozwój mowy – nauka poprzez ruch

NR 6 (22) 2019

Coraz więcej przedszkolaków i uczniów ma trudności z prawidłową wymową i komunikacją. Dzieci mówią szybko, niewyraźnie, zniekształcają wiele głosek lub zastępują je łatwiejszymi do wymówienia. Z różnych przyczyn ruchliwość ich aparatu mowy podczas mówienia jest niewielka, co także wpływa na wyrazistość wymowy. Jak wplatać do codziennych aktywności zabawy stymulujące rozwój mowy?

 


Wspomniane trudności w artykulacji mogą przełożyć się na trudności w nauce czytania oraz błędy w pisaniu. Ale bariery w skutecznej komunikacji to nie tylko problemy z wyrazistością mowy. To także trudności w rozumieniu komunikatów płynących do dzieci ze strony otoczenia, a także formułowanie przez dziecko komunikatów, których adresatami są: rodzina, koledzy, koleżanki, nauczyciele. Dlatego bardzo ważne jest, by oprócz objęcia dziecka opieką logopedyczną, wszyscy podejmowali świadome działania stymulujące rozwój mowy dzieci w różnych jej aspektach. W przedszkolu lub szkole wychowawcy mogą to robić między innymi poprzez wplatanie zabaw stymulujących rozwój mowy do codziennych aktywności. Do takich zabaw można wykorzystać ruch. Zaangażowanie całego ciała sprawi, że ćwiczen

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 8  Strona 9  Strona 10

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE