Tato to jest Tato! Scenariusz zajęć opartych na książce (klasa II-III)

Tato to jest Tato! Scenariusz zajęć opartych na książce (klasa II-III)

NR 3 (13) 2018

Dla każdego dziecka tata znajduje szczególne, ważne miejsce w jego sercu. A dla przedszkolaka i ucznia w wieku wczesnoszkolnym jest on często całym światem (oczywiście i tama pełni taką samą rolę). Dzieci jak powietrza potrzebują do swojego rozwoju częstych, głębokich, autentycznych kontaktów z rodzicami. Na co dzień jednak tata często bywa nieuchwytny, bo porywa go wir pracy, dodatkowych obowiązków i zajęć. My, nauczyciele, szukamy więc pretekstów do tego, by zaaranżować w klasie lub sali spotkanie z rodzicami, zabawy z tatusiami, a z pomocą przychodzą… książki dla dzieci.


Świętowanie Dnia Matki jest w szkole jednym z najważniejszym punktów w kalendarzu. Bardzo zachęcam jednak do tego, aby z równym zaangażowaniem świętować z dziećmi Dzień Ojca, który w Polsce przypada 23 czerwca. Ponieważ często data ta pokrywa się z zakończeniem roku szkolnego nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla rodziców zorganizować wspólny festyn rodzinny. Warto jednak podczas spotkania wyznaczyć specjalne zadania dla mamuś i tatusiów. W poniższym artykule przedstawię kilka propozycji, które idealnie sprawdzają się podczas wspólnego świętowania i będą atrakcyjne dla obu stron: dziecięcej i rodzicielskiej. Zanim jednak odbędzie się rodzinny festyn, warto przygotować się do niego z klasą i porozmawiać o roli rodziców w życiu dzieci. Pomocna może okazać się karta pracy, którą znajdziecie na stronie 8. Tatusiowie na pewno chętnie poczytają, co sądzą o nich ich pociechy i jak wyglądają w ich oczach.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 6 Strona 7

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Tato to jest Tato! Scenariusz zajęć opartych na książce (klasa I)

  Tata znajduje szczególne, ważne miejsce w sercu każdego. A dla przedszkolaka i ucznia w wieku wczesnoszkolnym jest on często całym światem (oczywiście i mama odgrywa taką samą rolę). Dzieci jak powietrza potrzebują do swojego rozwoju częstych, głębokich, autentycznych kontaktów z rodzicami. Na co dzień jednak tata często bywa nieuchwytny, bo porywa go wir pracy, dodatkowych obowiązków i zajęć. My, nauczyciele, szukamy więc pretekstów do tego, by zaaranżować w klasie lub sali spotkanie z rodzicami, zabawy z tatusiami, a z pomocą przychodzą… książki dla dzieci.

 • Bajka logopedyczna

  Na pewno część z was zauważyła w swojej pracy, że coraz więcej dzieci ma wadę wymowy. Jedną z przyczyn takiego zjawiska jest niska sprawność ruchomych narządów artykulacyjnych, czyli warg, języka, żuchwy oraz podniebienia miękkiego z języczkiem. Bardzo często rozleniwione mięśnie języka nie potrafią go unieść, a słabe mięśnie warg nie pracują w odpowiedni sposób. W konsekwencji mowa dziecka staje się niewyraźna, niechlujna i niezrozumiała dla innych. Chcąc tego uniknąć, już od urodzenia powinniśmy ćwiczyć nasze mięśnie i dawać im nieustanny „wycisk”.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE