Tajemnice Bałtyku

Tajemnice Bałtyku

NR 1 (23) 2020

Opowiadanie chłopcu, który rozmawia ze swoim tatą o Morzu Bałtyckim i zanieczyszczonych morzach na świecie. Do opowiadania zostały przygotowane pytania sprawdzające, to dobry pretekst do dyskusji na temat środowiska.


Fale z głośnym plaśnięciem rozbijały się o pobliskie skały. Jaś, odkąd pamięta, marzył o tym, żeby zobaczyć morze. Nie spodziewał się jednak, że będzie aż tak ogromne. Mama mówiła mu, że w wodach polskiego morza żyje mnóstwo ryb i innych małych żyjątek. Chłopczyk doskonale wiedział, że można tu spotkać urocze foki. Dlatego stawał na palcach i wypatrywał ich na plaży i w wodzie. Niestety, nie ujrzał ani jednej. Zrobił się smutny, spuścił nosek i usiadł na piasku. Tyle razy wyobrażał sobie, że zobaczy z bliska śliczną, szarą fokę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 7

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Gramatyka spotyka sympatyka

    4 marca w kalendarzu świąt nietypowych pojawia się Dzień Gramatyki. Niech w tym roku będzie to pretekst do zabaw z językiem, upowszechniania czytelnictwa, czytania dla przyjemności, relaksu i radości. Małgosia Swędrowska przygotowała pomysły na atrakcyjne zajęcia. Takie „fajerwerki” w codziennej nauce są potrzebne, by rozpalić umysł ciekawością, zapełnić go zadowoleniem, a może nawet rozbawieniem.

  • Leśna gimnastyka

    Spacer po lesie dodaje energii, a zwykła gimnastyka w otoczeniu drzew nabiera nowego wymiaru. Do proponowanej przez nas lekcji wychowania fizycznego w terenie nie będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt – wystarczy wykorzystać naturalne przeszkody i ukształtowanie terenu. W przypadku najmłodszych uczniów warto lekcji nadać zabawowy charakter, a same zajęcia uatrakcyjnić poprzez wykorzystanie, jako przyrządów i przyborów do ćwiczeń, znajdujących się w lesie pniaków, patyków czy szyszek. Zachęcamy do skorzystania ze scenariusza zajęć.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE