Podróż w głąb ludzkiego ciała. Mózg

Podróż w głąb ludzkiego ciała. Mózg

NR 2 (18) 2019

Warto popularyzować wiedzę o mózgu i jego funkcjonowaniu. Zachęcamy do skorzystania z zebranych materiałów i zaproponowanych zadań, które ułatwią dzieciom zrozumienie budowy i działania najważniejszego, najbardziej skomplikowanego organu naszego organizmu, którym jest mózg. Dzięki prostym ćwiczeniom uczniowie poznają sposoby na poprawienie pamięci. Zaproponowane złudzenia optyczne pokażą, że czasami obiekty, na które patrzymy, są w rzeczywistości zupełnie inne.


Dzięki prostym ćwiczeniom uczniowie poznają sposoby na poprawienie pamięci – jednej z najistotniejszych funkcji ludzkiego umysłu.
Zaproponowane złudzenia optyczne pokażą, że czasami obiekty, na które patrzymy, są w rzeczywistości zupełnie inne, a to za sprawą naszych oczu, które wysyłają nieprawdziwy obraz rysunku do naszego mózgu.


Budowa mózgu
Dzieci doskonale znają się na komputerach i nowych technologiach, dlatego gdy porównamy nasz mózg do najnowocześniejszego i superwydajnego komputera, i podkreślimy, że jest on od niego lepszy, to doskonale będą wiedziały, o czym mówimy. Dlaczego lepszy? Bo oprócz tego, że przetwarza i zapamiętuje niezliczone informacje, to jeszcze potrafi tworzyć nasze myśli i uczucia. Wizualnie mózg możemy porównać do orzechów włoskich. Dobrym pomysłem jest przyniesienie ich na lekcje, rozłupanie i pokazanie uczniom, to ułatwi im wyobrażenie sobie, jak wygląda mózg.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 45  Strona 46  Strona 47  Strona 48

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE