Na wiosnę wymiatamy rutynę

Na wiosnę wymiatamy rutynę

NR 1 (5) 2017

Koniec zimy i początek wiosny to dobry czas, by zrobić „porządki” w swoich metodycznych pomysłach, „powymiatać” zastane przyzwyczajenia i rutynę, a wprowadzić coś nowego, zaskakującego i oryginalnego do dnia edukacyjnego. Pomysłów na niecodzienne świętowanie w lutym i marcu dostarcza kalendarz nietypowych dni.


Dzień Pozytywnego Myślenia
(2 lutego)

Ten dzień wymyśliła amerykańska psycholożka Kirsten Harrell, która od lat bada wpływ pozytywnego podejścia do życia na zdrowie i procesy leczenia. Okazuje się, co potwierdzają badania naukowców, że optymiści mniej chorują i prowadzą zdrowszy i aktywniejszy tryb życia niż malkontenci. Co więcej, pozytywnego nastawienia do świata można się nauczyć! A więc od najmłodszych lat pokazujmy dzieciom jasną stronę życia, dodawajmy im skrzydeł i wiary w siebie i swoje możliwości.

Wspólne działania z dziećmi

 • Zabawa: jakie są 3 pozytywne rzeczy danego przedmiotu lub osoby, np. złamany ołówek podczas pisania opowiadania w szkole – 1. Ręka odpoczywa od pisania. 2. Można się odezwać do kolegi z prośbą o pożyczenie temperówki. 3. Można pogimnastykować rękę podczas temperowania.
 • Zorganizujcie tydzień aktywnego stylu życia. Zaplanujcie wyjścia na boisko, oryginalne sposoby na spędzanie przerw w szkole

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 8 Strona 9 Strona 10 Strona 11 Strona 12

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Zróbmy WOW na koniec zimy! Błyszczące eksperymenty

  Karnawał i ostatnie dni zimy to czas pełen zapachów sezonowych potraw, radosnych dźwięków i tańca oraz kolorów balowych dekoracji. Warto wykorzystać ten moment w roku, by przekazać nową wiedzę i pokazać, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku – uświadomić dzieciom, że spotkać można ją także w karnawałowym brokacie, zapachu cynamonu, dźwięku muzyki i gazowanym napoju. Przedstawiam dziś eksperymenty, podczas których z sukcesem zastosować można domowe, zimowo-karnawałowe atrybuty i małym sumptem zrobić duże rzeczy. I wielkie WOW!

 • Litera – forma dekoracyjna

  Jak powszechnie wiadomo, dzieci chętniej uczą się poprzez zabawę niż poprzez żmudne i, co tu dużo mówić, nudne ćwiczenia. Myślę, że dość ciekawą formą poznawania oraz utrwalania umiejętności pisania liter będzie zaproponowane przeze mnie ćwiczenie. Dzieci zanim nauczą się pisać, powinny ćwiczyć umiejętność malowania oraz rysowania, ponieważ to wspaniale przygotowuje ich ręce do pisania. Proponuję zatem połączyć te dwie czynności w jednym ćwiczeniu.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE