Majowa bajka niezapominajka

Majowa bajka niezapominajka

NR 2 (18) 2019

Opowiadanie o małym Grzesiu, który miał wyjątkowy dar widzenia i słyszenia tego, co nie wszyscy potrafili dostrzec. Bajka może posłużyć jako punkt zaczepienia w rozmowie na temat szanowania przyrody, równowagi w przyrodzie, pożytecznej roli pszczół itp. W dyskusji pomocne będę również pytania dodane do artykułu.


Za siedmioma blokami i za jednym podwórkiem płynął strumyk. I nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie jego kolor. Strumień miał taką przedziwną moc, że potrafił zmieniać kolory. Czasami był biały jak śnieg, a innym razem zielony jak trawa, często bywał żółty jak słońce, ale najpiękniejszy stawał się w maju – przybierał wtedy kolor błękitny jak niezapominajki. Tylko że w tym roku było zupełnie inaczej. Odkąd trawa pozieleniała i ptaki nadleciały z ciepłych krajów, strumień jak się zazielenił, tak taki pozostał.

Co się stało? – zastanawiały się okoliczne zwierzęta. Kto tak zazielenił strumień? – podpytywali ludzie. Ale strumyk zagadkowo milczał, choć… gdyby się tak bardzo, ale to bardzo uważnie przysłuchać, dałoby się słyszeć, że bzyczy. Strumień bzyczy! Niemożliwe – powiedzą bardzo mądre osoby, które na wszystkim się znają.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE