Ja wam pokażę... swój talent! Pomysły na Dzień Kropki

Ja wam pokażę... swój talent! Pomysły na Dzień Kropki

NR 4 (8) 2017

15 września już po raz 9. organizowany jest na całym świecie Dzień Kropki. Osoby, które nie słyszały o nim wcześniej, najczęściej przecierają oczy ze zdumienia. Dzień Matki, Dzień Dziecka nawet Dzień Pocztowca – to święta, które niosą za sobą jasne znaczenie. Ale Dzień Kropki? Co takiego fenomenalnego kryje się w tym małym znaczku, że doczekał się celebracji?


 

Historia powstania tego nietypowego święta dotyczy osoby Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę The Dot (jeszcze nie doczekała się przekładu na język polski). Przeczytać w niej można historię o dziewczynce Vashti, która za sprawą jednej kropki i mądrej nauczycielki uwierzyła w siłę swoich możliwości oraz odkryła zdolności i odwagę do ich wydobycia. Czyli za hasłem „Dzień Kropki” kryje się złożona treść – rozwijanie kreatywności, wydobywanie talentów, patrzenie na siebie w kategoriach geniusza, szukanie mocnych stron i budowanie pozytywnego obrazu siebie. Początek roku szkolnego to świetna okazja, by lepiej poznać uczniów i pokazać dzieciom, że szkoła (przedszkole) dostrzega ich talenty, że w szkole (przedszkolu) jest miejsce na ich własną kreatywność i zabawę. Ale zanim przygotujesz Dzień Kropki razem ze swoimi uczniami lub dla swoich wychowanków, najpierw uwzględnij siebie. Trudno uczyć czegoś, o czym samemu nie jest się przekonanym.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 11  Strona 12

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE