Dzien Przedszkolaka – pomysł na przedstawienie bez prób

Dzien Przedszkolaka – pomysł na przedstawienie bez prób

NR 4 (14) 2018

Wakacje w przedszkolu to magiczny czas. Czas, który płynie trochę wolniej niż zwykle. Dzieci mają mniej zajęć dodatkowych lub nie mają ich wcale. Przestajemy pracować z przewodnikami i książkami. Rozkład dnia jest mniej napięty niż w ciągu roku szkolnego. Nie jest tajemnicą, że w dużym stopniu frekwencja dzieci spada, a my, nauczyciele, często jesteśmy już zmęczeni całym rokiem pracy. Odbija się to na naszej motywacji. Wakacje to jednak wspaniały moment na rozwijanie wyobraźni naszej i naszych przedszkolaków. Jednak nie zapominajmy, że to także czas nauki, który mądrze musimy wykorzystać.


 

Chciałabym, drogie Nauczanki, zaproponować wam mój pomysł na „nudny” dzień w przedszkolu. Na dzień, kiedy nie macie pomysłu lub po prostu jesteście zmęczone. Nie ukrywajmy, każdy jest tylko człowiekiem i każdemu zdarzają się gorsze chwile. Dzięki zaproponowanej przeze mnie formie nie tylko poćwiczycie z waszymi przedszkolakami poprawną wymowę – powstałe na zajęciach impresje możecie kontynuować i na ich podstawie stworzyć plan świętowania wyjątkowego dnia...

 

Dzień Przedszkolaka

 

To wyjątkowe święto, które obchodzimy co roku 20 września. Nie ma długiej tradycji, ale co warto podkreślić, zostało powołane przez polski sejm. Po co w ogóle świętować? Ideą tego wydarzenia jest podkreślenie roli edukacji przedszkolnej, zachęcenie przedszkoli do nawiązywania współpracy i wprowadzania nowych metod dydaktycznych. Kogo jak kogo, ale nas chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne są zajęcia przedszkolne i jakie cuda właśnie w przedszkolu mogą się zadziać. Dlatego naprawdę warto jest zaangażować się w świętowanie: zaprosić rodziców, dziadków i razem z nimi spędzić ten wyjątkowy dzień. Doskonałym uzupełnieniem będzie pokazanie miniprzedstawienia – bajki, na którą prosty przepis podałam niżej. Nie stresujcie się – wcale nie potrzebujecie wielkich prób i uczenia się wierszyków na pamięć. Dajcie się ponieść magii dźwięków i onomatopei, a przy okazji ćwiczeń logopedycznych stworzycie naprawdę fantastyczne dzieło.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 10 Strona 11 Strona 12 Strona 13 Strona 14

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Moc jest w twoich czystych rękach - klasowy happening z okazji Światowego Dnia Czystych Rąk

  15 października już dziesiąty raz obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto powstałe z Inicjatywy Narodów Zjednoczonych ma na celu przede wszystkim dbanie o higienę rąk, dzięki czemu zapobiega się groźnym chorobom, takim jak biegunka i infekcje układu oddechowe­go. To wprost niebywałe, ale w 2016 roku ponad 2 mln dzieci na świecie umarło z powodu powikłań będących następstwem nieutrzymywania w czystości rąk. Ta sytuacja ma miejsce szczególnie w kra­jach globalnego Południa. Stąd pomysł, by otoczyć opieką dzieci, przedszkola i szkoły oraz wdrażać do częstego mycia rąk, a obowiązkowo przed posiłkami, i po skorzystaniu z toalety.

 • Dobry początek, czyli co i jak przygotować przed objęciem nowej klasy

  Początek roku szkolnego to bardzo trudny czas dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Na szczęście znamy kilka sposobów, jak zminimalizować stres dzieci (i rodziców!), a przy okazji zadbać o pozytywne nastawienie do nowego miejsca.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE