Animujemy z zebrą

Animujemy z zebrą

NR 4 (8) 2017

Czy oglądanie filmów animowanych na zajęciach może być inspiracją do nauki? Czemu nie? Zwłaszcza że obietnica obejrzenia bajki świetnie wpływa na motywację grupy, co z kolei sprzyja rozwijaniu zajęć według założeń nauczyciela. Wystarczy znaleźć odpowiedni film i do dzieła!


Moim ostatnim odkryciem są animacje z wytwórni Film Bilder, której produkcje dla najmłodszych poznałam dzięki Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Kanał FilmBilder na YouTube’e to źródło wspaniałych „bajek”, które mogą stać się źródłem inspiracji do wielu różnorodnych zajęć dla dzieci w różnym wieku. Miło było odkryć, że w youtube’owym oceanie filmików o różnej jakości Film Bilder oferuje animacje, które mają odpowiednią długość i prezentują wysoki poziom pod względem estetycznym i merytorycznym. Jedną z moich ulubionych jest „Zebra” autorstwa Julii Ocker. Jej fabuła oparta została na przygodzie pewnej zebry, której paski na skutek uderzenia czy podskoków zmieniają się co chwilę w inny czarno-biały wzór. I ten motyw wydał mi się niezwykle inspirujący do przeprowadzenia zajęć, których efektem końcowym może być monochromatyczna praca plastyczna bazująca na kształcie i linii. Rysowanie szlaczków czy kształtów to dla niektórych uczniów udręka, więc warto dbać o to, by ćwiczenia grafomotoryczne odbywały się w jak najprzyjemniejszych okolicznościach. Szablon pracy plastycznej, który proponujemy poniżej, nie tylko pozwoli nam je stworzyć, ale ma dodatkowy aspekt edukacyjny – może posłużyć zaprezentowaniu podstawowego mechanizmu tworzenia filmów rysunkowych.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 21 Strona 22

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Ja wam pokażę!... swój talent

  15 września już po raz 9. organizowany jest na całym świecie Dzień Kropki. Osoby, które nie słyszały o nim wcześniej, najczęściej przecierają oczy ze zdumienia. Dzień Matki, Dzień Dziecka nawet Dzień Pocztowca – to święta, które niosą za sobą jasne znaczenie. Ale Dzień Kropki? Co takiego fenomenalnego kryje się w tym małym znaczku, że doczekał się celebracji?

 • Chodźmy na spacer po szkole

  Początek roku to trudny czas dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. W zetknięciu z nową rzeczywistością nasi wychowankowie często czują się bardzo zagubieni. Aby ułatwić odnalezienie się pierwszaków w nowych warunkach, możemy wybrać się z nimi na spacer nigdzie indziej jak właśnie po naszej szkole.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE