11 listopada – pamiętamy

11 listopada – pamiętamy

NR 5 (21) 2019

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już za nami. Wiele koncertów, wzniosłych gestów, patetycznych słów. Przed nami kolejny rok i choć rocznica nie jest już „okrągła”, to tak samo ważna. Pamiętajmy, że historia nie zawsze musi być przekazywana w sposób patetyczny, tylko w teorii, która niejednokrotnie jest trudna do zapamiętania. Nawet w najpoważniejszych tematach mamy ukrytego asa w rękawie – zabawę. Podpowiadamy, jak przygotować ciekawe lekcje.


Czas mija nieubłaganie, naocznych świadków różnych wydarzeń historycznych jest coraz mniej. Czasami przychodzi do głowy taka myśl, pewnego rodzaju obawa: Czy młode pokolenie będzie pamiętało o wielkich ludziach i wydarzeniach? Czy duch patriotyzmu będzie wciąż żywy? Głęboko wierzę w to, że tak i jestem przekonana, że jako nauczyciele możemy mocno się do tego przyczynić. Spoczywa na nas pewnego rodzaju odpowiedzialność za wychowanie młodych ludzi w duchu polskości, pamięci i wielkiego szacunku do tego, za co walczyli nasi przodkowie. Poniżej przedstawiam kilka propozycji zajęć, które mogą pomóc w wytłumaczeniu zagadnień.

 

Rozbiory Polski

 

Jak Polska mogła zniknąć z mapy świata? To pytanie dość często pada z ust dzieci. Sytuacja całkowicie abstrakcyjna i trudna do wyobrażenia. Chcąc zwizualizować uczniom podział Polski, możemy wykorzystać różnego rodzaju mapy przedstawiające rozbiory Polski. Ciekawe są te w formie puzzli, które ułatwiają zrozumienie istoty omawianego zagadnienia

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE