Odpady jako gwiazdy estrady

Odpady jako gwiazdy estrady

NR 6 (16) 2018

W ekoplastyce głównym materiałem twórczym są śmieci. Zajęcia z ich wykorzystaniem rozwijają nie tylko zdolności twórcze i manualne dzieci, ale przybliżają także zagadnienia związane z ochroną środowiska. A wykonane w ich czasie prace inspirują do przeprowadzania gier, zabaw, a nawet mogą się przydać do stworzenia teatrzyku!


Ekologia w dzisiejszych czasach to już nie tylko trend, ale przede wszystkim nasza codzienność. Plastikowe butelki, rolki po papierze toaletowym, wytłaczanki po jajkach coraz częściej lądują w specjalnych koszach, by mogły zostać powtórnie wykorzystane. A co gdybyśmy sami dali drugie życie tym na pozór niepotrzebnym odpadom?

 

Nie od dziś wiadomo, że fantastycznym materiałem do stworzenia czegoś z niczego są rolki po papierze toaletowym.

 

Wykorzystywanie w pracy nauczyciela rolek jest tak powszechne, że nikogo już nie dziwią sterty kartonowych tulejek piętrzące się w domowych szafkach czy szkolnych szafach. Zbieramy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy i do czego mogą nam się te niekonwencjonalne materiały przydać.

Sama bardzo często korzystam z tulejek, głównie podczas warsztatów plastycznych, które prowadzę z dziećmi. Ostatnio, chcąc dać moim podopiecznym inne rozwiązania wobec telewizora, komputera czy telefonu, postawiłam na tworzenie lalek teatralnych. 

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 26 Strona 27 Strona 28 Strona 29 Strona 30 Strona 31 Strona 32 Strona 33 Strona 34 Strona 35 Strona 36

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Stare dobre zabawki

  Jakie zabawki najlepiej się sprawdzają? Takie, które dzieci mogą wykonać same i które mogą być przy okazji wykorzystane w czasie ich edukacji sensorycznej. Oba te kryteria spełnia niepozorna, szmaciana piłeczka – zośka. Zobaczcie, jak w łatwy sposób zrobić z dziećmi jedną z nich.

 • 10 pomysłów na integracyjne zabawy i działania plastyczne dla dzieci

  Wspólne odkrywanie, bezpośrednie doświadczanie, eksperymentowanie, tworzenie i radosne przeżywanie podczas zabaw i działań plastycznych wpływa pozytywnie na kształtowanie się więzi grupowych. Dlatego na długie zimowe popołudnia warto mieć pod ręką kilka sprawdzonych pomysłów. Oto one!

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE