Na pomoc skrzydlatym przyjaciołom

Na pomoc skrzydlatym przyjaciołom

NR 6 (22) 2019

Niegdyś dzika przyroda rządziła się swoimi prawami. Później pojawił się człowiek i zaczął przekształcać naturę, kierując się wyłącznie własnymi potrzebami. W wyniszczonych i rozczłonkowanych lasach coraz trudniej żyje się zwierzętom, coraz bardziej potrzebują naszej pomocy, by przetrwać zimę. Przygotujemy karmnik dla ptaków zimujących w Polsce, uzupełnimy notes obserwatora ptaków, a także nauczymy się odpowiednio dokarmiać skrzydlatych przyjaciół.


Dokarmianie ptaków jest częstym elementem edukacji wczesnoszkolnej. Jest proste do przeprowadzenia i bardzo efektowne. Umieszczony w sąsiedztwie szkoły karmnik pozwala na prowadzenie obserwacji naszych skrzydlatych przyjaciół. Najlepiej utrwalać je za pomocą zdjęć oraz notatek, tworząc dla przykładu Notes Obserwatora Ptaków. Dzięki temu będziemy mogli wrócić do poszczególnych sytuacji i podsumować je. Sprawdzimy, czy zachowanie ptaków należących do różnych gatunków jest identyczne, czy też się różni. Które ptaki wybierają ziarna, a które zjadają kawałki jabłka? Czy coś się zmieniło, gdy wyłożyliśmy wykonane przez nas kule tłuszczowe? Co poza posilaniem się robiły ptaki – może śpiewały, a może siedziały nastroszone na gałęzi? Porównamy ich zachowanie w przypadku silnego mrozu i przy odwilży, na początku stycznia i w połowie marca. Zmieńmy się w niemal prawdziwych naukowców.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE