10 pomysłów na integracyjne zabawy i działania plastyczne dla dzieci

10 pomysłów na integracyjne zabawy i działania plastyczne dla dzieci

NR 6 (16) 2018

Wspólne odkrywanie, bezpośrednie doświadczanie, eksperymentowanie, tworzenie i radosne przeżywanie podczas zabaw i działań plastycznych wpływa pozytywnie na kształtowanie się więzi grupowych. Dlatego na długie zimowe popołudnia warto mieć pod ręką kilka sprawdzonych pomysłów. Oto one!


Integracyjne zabawy i działania plastyczne z dziećmi to niezwykle wartościowy element pracy nauczycieli przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci zaspokajają potrzebę czynnego współuczestnictwa oraz przynależności do grupy, obserwują wymierne efekty wspólnych poczynań, doznają poczucia własnego sprawstwa i dumy, uczą się zgodnego współdziałania oraz odpowiedzialności za indywidualny wkład w zbiorowe lub grupowe dzieło.

 

Podczas zajęć wyzwalających twórczą aktywność, w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji, dzieci łatwiej pokonują własną nieśmiałość i lęki, w naturalny sposób wchodzą w kontakty z rówieśnikami, budują wzajemne zaufanie i rozwijają zachowania prospołeczne.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 58 Strona 59 Strona 60 Strona 61 Strona 62

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Odpady jako gwiazdy estrady

  W ekoplastyce głównym materiałem twórczym są śmieci. Zajęcia z ich wykorzystaniem rozwijają nie tylko zdolności twórcze i manualne dzieci, ale przybliżają także zagadnienia związane z ochroną środowiska. A wykonane w ich czasie prace inspirują do przeprowadzania gier, zabaw, a nawet mogą się przydać do stworzenia teatrzyku!

 • Stare dobre zabawki

  Jakie zabawki najlepiej się sprawdzają? Takie, które dzieci mogą wykonać same i które mogą być przy okazji wykorzystane w czasie ich edukacji sensorycznej. Oba te kryteria spełnia niepozorna, szmaciana piłeczka – zośka. Zobaczcie, jak w łatwy sposób zrobić z dziećmi jedną z nich.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE