Spring – wiosenne pomysły pobudzające zmysły

Spring – wiosenne pomysły pobudzające zmysły

NR 2 (6) 2017

Wiosna to taka piekna pora roku, wszystko budzi sie do zycia, włacznie z nami – nauczycielami. Zazwyczaj zastrzyk energii spowodowany piekna pogoda i wzrastajacymi temperaturami zdecydowanie ułatwia prowadzenie zajec, a niekiedy nakłania do niecodziennych aktywnosci. Sprawdz moje pomysły na wyjatkowe wiosenne lekcje.


S is for Sky

Uczyn niebo motywem przewodnim swoich zajec! W koncu na wiosne wreszcie robi sie pieknie błekitne – az miło na nie popatrzec. Na poczatku porozmawiaj z uczniami o jego kolorze, o tym jak sie zmienia i co mozna na nim zaobserwowac. Jezeli tylko masz taka mozliwosc, koniecznie zabierz dzieci na podwórko lub boisko i wspólnie poobserwujcie niebo w dzien, kiedy znajduja sie na nim wyrazne białe chmury. Jezeli nie, przygotuj dla uczniów zdjecia, na których uwieczniono chmury przybierajace rózne kształty. Popros uczniów, by nazywali to, co na nich widza, pózniej mozecie zagrac w rózne gry i zabawy, które znasz ze swoich regularnych zajec, a zamiast wykorzystywac tradycyjne karty obrazkowe, posłuz sie własnie zdjeciami. Idealnym dopełnieniem powyzszych aktywnosci bedzie ksiazeczka autorstwa Erica Carle’a pt. Little Cloud, której główna bohaterka jest własnie mała chmurka zmieniajaca sie po kolei w owieczke, królika itd. Lekcje mozna rozbic na 2 lub nawet 3 zajecia, podczas których dzieci najpierw poznaja i przecwicza słownictwo pojawiajace sie w ksiazce, a dopiero potem sama historie. Ksiazeczka swietnie sprawdza sie podczas zajec zarówno z dziecmi w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 39 Strona 40 Strona 41 Strona 42

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Ale jaja! Czyli Wielkanocne eksperymenty

  Wielkanoc zbliza sie wielkimi krokami, a wraz z nia – czas zaskakujacych ilosci zastosowan... jajek. Oprócz tego, ze sa one zródłem pełnowartosciowego białka, skarbnica witamin i składnikiem rozmaitych dan, doskonale nadaja sie do... zabaw badawczych! Dlaczego wiec nie zachecic dzieci do wspólnego eksperymentowania przy swiatecznym stole, w gronie rodziny?

 • Wiosenny festyn rodzinny

  Wiosenne miesiace zachecaja do jak najczestszych aktywnosci na swiezym powietrzu. Biorac pod uwage zblizajacy sie Dzien Matki i Dzien Dziecka, z przyjemnoscia podziele sie pomysłami na Wiosenny festyn rodzinny. Organizacja festynu rodzinnego w wielu aspektach jest lepszym rozwiazaniem niz kolejne przedstawienie z wierszami i piosenkami. Przed zakonczeniem roku szkolnego, gdy słonce wkrada nam sie do sal, ciezko zmotywowac siebie i naszych wychowanków do zmudnych prób i cwiczenia ról. Pikniki rodzinne nie wymagaja az tak długich przygotowan. Pozwalaja dzieciom na atrakcyjna aktywnosc ruchowa, realizujac jednoczesnie ciekawa interakcje z rodzicami. Dla nas sa wspaniała mozliwoscia pogłebiania współpracy z rodzicami oraz hospitacji naszej pracy przez nich w niezwykle przyjemnej formie.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE