Pomysł na lato: Prepare your Summer Box

Pomysł na lato: Prepare your Summer Box

NR 3 (7) 2017

Jeszcze na dobre nie zawitała do nas wiosna, a my już powoli myślimy o lecie. W ostatnim w tym sezonie numerze „Inspiracji Nauczanki” przedstawiam pomysł na Summer Box – pudełko pełne niespodzianek, które pomoże zorganizować twoje czerwcowe (a może również lipcowo-sierpniowe) zajęcia.


 

Summer Box – co to takiego?

 

To pudełko pełne różności – kart obrazkowych, gier, gadżetów, które kojarzą się z latem, a jednocześnie mogą stanowić super materiał dydaktyczny. By stworzyć swoje własne Summer Box, przygotuj najpierw wszystkie materiały, które planujesz wykorzystać podczas lekcji związanych właśnie z letnią tematyką (oczywiście w każdej chwili możesz coś dołożyć). Następnie przygotuj pudełko, które to wszystko pomieści. Dobrze, żeby było kolorowe, kojarzyło się z nadchodzącą porą roku i przykuwało uwagę twoich uczniów. Tak przygotowane pudełko przynieś na zajęcia, ale nie ujawniaj od razu całej jego zawartości. Niech pozostanie dla uczniów tajemnicą, a jednocześnie ich zaintryguje. Zaprezentuj je jako Summer Box – letnie pudełko, z którego będziecie przez kolejne dni czy nawet tygodnie wyciągać pomoce związane z tą ciepłą porą roku.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 40 Strona 41 Strona 42 Strona 43

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Świętujemy Dzień Pustej Klasy

  Kilka lat temu kalendarz uczniowski wzbogacił się o nowe święto – Dzień Pustej Klasy. W ubiegłej edycji wzięło w nim udział około tysiąc szkół. Ich uczniowie porzucili książki po to, by stanąć oko w oko z przyrodą. Przyłączmy się do akcji, organizując piknik, zabawy podwórkowe albo coś ambitniejszego – Przyrodnicze Podchody. W artykule przedstawiam zbiór inspiracji na zorganizowanie „leśnego dnia” – od inwencji nauczyciela będzie zależał wybór i konfi guracja tych elementów. Warto wysilić wyobraźnię i zorganizować swoim uczniom prawdziwe leśne święto, bez szkolnej ławki.

 • Powiew letniego odpoczynku – czytanie wrażeniowe z grupą dzieci

  Czy czujecie już ciepły powiew letniego odpoczynku? Koniec roku szkolnego zbliża się swoimi zapracowanymi krokami. Może więc w przeddzień testowania uczniów, wypisywania diagnoz i świadectw warto przenieść się w krainę, gdzie jest tak, jakbyśmy tego najbardziej pragnęli, gdzie rodzą się pytania i znajdują odpowiedzi, gdzie relaks przeplata się z refleksją i harmonią. To kraina wyobraźni. To kraina książek.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE