Let’s visit Australia!

Let’s visit Australia!

NR 4 (8) 2017

Kiedy myślimy o krajach, w których językiem urzędowym jest angielski, pierwsza rzecz jaka przychodzi nam zazwyczaj do głowy, to Wielka Brytania lub Stany Zjednoczone. Tym razem jednak zamiast opowiadać dzieciom o królowej i Białym Domu, porozmawiamy o innym zakątku świata i zapoznamy naszych uczniów z trochę bardziej egzotyczną... „krainą Oz”.


Australia, nazywana również „krainą do góry nogami” lub „krainą Oz”, to jeden z najciekawszych krajów anglojęzycznych. Propozycja zajęć kulturowych, którą przygotowałam, sprawdzi się w klasach I-III, możemy dowolnie poszerzać zagadnienia w zależności od poziomu uczniów. W trakcie lekcji dzieci dowiedzą się, jak wygląda australijska flaga oraz czemu rok szkolny w Australii zaczyna się w lutym, powtarzając przy tym angielskie nazwy pór roku. Będziemy podróżować z dziećmi po kraju pełnym nieznanych nam w Polsce zwierząt, takich jak dziobak, wombat czy koala. Dzieci poznają sześć angielskich nazw zwierząt, będą je opisywać i poznają kilka ciekawostek na ich temat, następnie powtórzą poznane słówka, rzucając zielonym jajkiem emu. Na wycieczce po Australii nie mogłoby oczywiście zabraknąć rdzennych mieszkańców tego kraju – Aborygenów. Uczniowie dowiedzą się kilku rzeczy na temat ich kultury i wykonają zadanie specjalne z bumerangiem. Po zadaniu z bumerangiem zwiedzimy australijską kopalnię diamentów, w której dzieci będą musiały odnaleźć rzadkie, różowe diamenty z angielskimi słówkami. Na koniec powtórzymy informacje z wycieczki, sprzątając w torbie kangura. Dzieci będą mogły również wykonać projekt plastyczny zainspirowany sztuką Aborygenów.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 33  Strona 34  Strona 35  Strona 36  Strona 37

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE