Bałwan na 10 sposobów

Bałwan na 10 sposobów

NR 6 (22) 2019

Nie jesteśmy pewni, czy będzie szansa na ulepienie z dziećmi prawdziwego bałwana, bo o śnieg w Polsce czasami trudno, dlatego przedstawiamy pomysły na zrobienie domowego, szkolnego czy też przedszkolnego. Bałwany zostały przetestowane podczas zabaw w języku angielskim.


1. Bałwan z rolki

Do zrobienia bałwana potrzebujesz rolek po papierze toaletowym lub ręczniku kuchennym, skrawek materiału ze starej bluzki lub swetra oraz wybrane dekoracje. My dodatkowo użyliśmy pomponów, naklejek z oczami, kleju i farby. Po pomalowaniu rolki zrobiliśmy czapki i szaliki z rękawów swetra, dokleiliśmy oczy oraz dorysowaliśmy buzię. Ładne bałwany zaprosiliśmy do zabawy. Zorganizowaliśmy wyścig, w którym wzięły udział cztery bałwany. Ustaliliśmy na początku miejsce startu i mety, a dla każdego bałwana rozłożyliśmy płatki kosmetyczne, które imitowały śnieg. Odpowiadając krótko na pytania, bałwany poruszały się o jeden płatek do przodu (yes) bądź stały w miejscu (no). Pytania mogą dotyczyć wyglądu bałwana, np. Has your snowman got a blue hat? lub jego preferencji, np. Does your snowman like milk soup? Na mecie na bałwany czekały pomarańczowe noski (przygotowane wcześniej przeze mnie), które należało dokleić. Wygrał bałwan Olka

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 50  Strona 51  Strona 52  Strona 53

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE