Wiosenne spotkanie z rzeką

Wiosenne spotkanie z rzeką

NR 1 (23) 2020

Niestety, kapryśna marcowa i kwietniowa pogoda często uniemożliwia zajęcia terenowe. Ulewy i roztopy nie staną jednak na drodze naszej grupie odkrywców. Pozostając w szkole, wyruszcie z biegiem rzeki od tekturowego źródła i wiatru halnego z suszarki, ku namalowanemu na makiecie ujściu. Podczas tych zajęć uczniowie pogłębią znajomość stanów pogodowych i dowiedzą się, jak wpływają one na ekosystemy wodne. Możecie również podjąć temat ochrony środowiska przy okazji Dnia Ziemi i zbudować według instrukcji minioczyszczalnię ścieków.


Wiosna niesie ze sobą wiele tematów dotyczących przyrody. Jak co roku jesteśmy świadkami niesamowitego spektaklu, w którym życie odradza się po zimowym uśpieniu. Razem z dziećmi obserwujemy pierwsze zwiastuny wiosny – przebiśniegi na grządce, podbiały na łące, zawilce w parku, pierwiosnki w lesie. Na gałęziach drzew i krzewów pojawiają się pierwsze liście i niepozorne kwiaty, jeszcze trochę a sady obsypią się białym kwieciem. Szkolne spacery umila świergot ptaków. Powitaliśmy już wielu podróżników, na innych – majowych śpiewaków – jeszcze czekamy, umilając sobie czas obserwacjami wicia gniazd czy karmienia pierwszych młodych.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE