Skrzynia Skarbów Zimy – prowadzimy obserwacje przyrodnicze zimą

Skrzynia Skarbów Zimy – prowadzimy obserwacje przyrodnicze zimą

NR 6 (22) 2019

W królestwie śniegu i lodu ukryte są nieprzebrane skarby. Jasno to widać w mroźny poranek, gdy błyszczące słońce przegląda się w soplach lodu i w szadzi pokrywającej gałęzie drzew. Wykorzystajmy jeden z takich dni i wyruszmy ku przygodzie. Zdobądźmy przyrodnicze Skarby Zimy.

 


Propozycja zachwyci nie tylko fanki Anny i Elsy, czytelników Andersena oraz Kronik Narni. Podczas poszukiwań Skarbów Zimy fantazja i zabawa przeplatają się z całkiem poważnymi obserwacjami przyrodniczymi. Jest tak jak w bajce – aby zasłużyć na ukryty skarb należy wykonać wiele zadań. Trzymane w rękach tajemnicze pudełko otwierane jest powolutku, w miarę ich wykonywania. Warstwa po warstwie ukazują się nam zapisane na papierze polecenia. Każde z nich jest inne, przy wszystkich trzeba się jednak wykazać sprytem i spostrzegawczością. Wszystkie też pozwolą nam odkryć tajemnice zimowej przyrody. Gdzie ukrywają się zwierzęta? Jakie pozostawiły po sobie ślady? Czy jesteśmy w stanie odkryć, jak się nazywają pogrążone we śnie drzewa? Które rośliny na przekór porze roku pozostają nadal zielone? To tylko część zagadek, które musimy rozwikłać, by zasłużyć sobie na nagrodę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE