Czyta woda to wartość, którą trudno przecenić. Korzysta z niej każdy: i ludzie, i zwierzęta, i rośliny. Również nasi uczniowie. Warto wspólnie z uczniami odkryć, że fakt, iż przejrzysta ciecz płynie z kranu, jest efektem długotrwałego procesu. Z pewnością zwiastuje to fantastyczną przygodę i jednocześnie podniesie świadomość dzieci w sprawie ochrony przyrody.
Krok po kroku:
Ustawiamy duży kubek plastikowy (lub słoik) na stabilnej powierzchni. Będzie to zbiornik naszej oczyszczalni.
Ściereczkę kuchenną rozkładamy i wycinamy kawałek – nieco większy niż wylot kubka.
Wylot kubka zasłaniamy jedną warstwą ściereczki.
Ściereczkę mocujemy u wylotu kubka za pomocą gumki recepturki, a następnie robimy w niej wgłębienie. W powstałym wgłębieniu układać będziemy poszczególne warstwy filtrujące:
Model oczyszczalni wody gotowy!
[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
Nie ma nic bardziej interesującego dla dzieci niż eksperymenty. A jeżeli w trakcie coś wybuchnie i nabrudzi – entuzjazm uczniów mamy gwarantowany! Tematem niezwykle lubianym przez uczniów i wywołującym morze skojarzeń są zjawiska wulkaniczne, a do przekazania wiedzy o nich wystarczą niezwykle proste doświadczenia. Opowiem tu o dwóch z nich. Zajęcia mogą odbyć się w klasie, jednak ja polecam wyjść poza ławki szkolne.
Kilka lat temu kalendarz uczniowski wzbogacił się o nowe święto – Dzień Pustej Klasy. W ubiegłej edycji wzięło w nim udział około tysiąc szkół. Ich uczniowie porzucili książki po to, by stanąć oko w oko z przyrodą. Przyłączmy się do akcji, organizując piknik, zabawy podwórkowe albo coś ambitniejszego – Przyrodnicze Podchody. W artykule przedstawiam zbiór inspiracji na zorganizowanie „leśnego dnia” – od inwencji nauczyciela będzie zależał wybór i konfi guracja tych elementów. Warto wysilić wyobraźnię i zorganizować swoim uczniom prawdziwe leśne święto, bez szkolnej ławki.
Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:
618471134
biuro@semantika.pl
www.semantika.pl
ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd
Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP:
7773232650, REGON: 302483298
© Copyright 2019 Grupa Wydawnicza Semantika Sp. z o.o. | Polityka prywatności