Podróż w głąb ludzkiego ciała. Układ pokarmowy

Podróż w głąb ludzkiego ciała. Układ pokarmowy

NR 1 (23) 2020

Organizm pobiera każdego dnia różnego rodzaju pokarmy, z których musi pozyskać energię. Odbywa się to za pośrednictwem układu pokarmowego zwanego też trawiennym. Z artykułu dowiecie się, jak ciekawie przeprowadzić zajęcia na temat jego budowy i pracy poszczególnych odcinków.


Jedzenie a zdrowie

 

Stare powiedzenie mówi: „jesteśmy tym, co jemy”, więc zwracajmy uwagę na to, aby nasze jedzenie nie było jedzeniem śmieciowym, tylko dobrze zbilansowaną dietą. Ten temat, jak i inne bardzo ważne zagadnienia poruszane są szczególnie podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Przypominajmy uczniom, że zdrowe odżywianie, aktywność fi zyczna, odpowiedni styl życia to nierozłączne elementy zdrowego życia. Zdrowie to nie tylko brak choroby, czy niepełnosprawności, ale również profi laktyka, utrzymanie dobrego samopoczucia psychicznego i fi zycznego. Zdrowie to również zdolność do pełnienia określonych ról społecznych, adaptacji do zmian środowiska i radzenia sobie ze stresem, znaczenie ma również higiena ciała.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE