Klasowy Dzień Ochrony Przyrody

Klasowy Dzień Ochrony Przyrody

NR 4 (20) 2019

Trzeci tydzień września to czas, w którym odbywa się akcja Sprzątanie Świata. To dobra okazja, by zorganizować klasowy Dzień Ochrony Przyrody i wspólnie podjąć dobre postanowienia na rozpoczynający się rok szkolny. Publikujemy scenariusz ciekawych zajęć „Jak ludzie zmieniają swoją planetę?”, które przyczynią się do pogłębienia i usystematyzowania wiedzy dotyczącej zniszczeń i ochrony środowiska, a także wykształcą aktywną postawę w działaniach związanych z ochroną środowiska.


Opublikowany w maju tego roku raport IPBES donosi, że zagrożonych wyginięciem jest ponad milion gatunków zwierząt i roślin. W ciągu trzystu lat osuszyliśmy prawie 90% mokradeł i wycięliśmy 30% lasów. W szybkim tempie zmienia się klimat, akumulują się zanieczyszczenia, kończą zasoby surowców. Nie trzeba być przyrodnikiem, by się zorientować, że przekształcenia te bezpośrednio szkodzą również nam – ludziom. Tylko zmiana naszych przyzwyczajeń pomoże uratować naszą planetę. Nam, dorosłym, może być nieco trudniej, ale nasze dzieci i nasi uczniowie dopiero poznają zasady funkcjonowania świata. Wykorzystajmy nadchodzącą akcję do pełniejszego poznania zasad ochrony przyrody. Przedstawmy im je w taki sposób, by naturalne dla nich było życie w przyjaźni z naturą.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE