Ekokarmnik dla ptaków krok po kroku

Ekokarmnik dla ptaków krok po kroku

NR 1 (11) 2018

Zapraszamy Was do ptasiej stołówki. Spotkacie w niej niezwykłe osobistości, które zostały w Polsce mimo krótkich zimowych dni. Jakie to szczęście, że jest takie miejsce, gdzie mogą zaczerpnąć sił i posilić się smakołykami. A jeszcze lepiej, jeśli to miejsce stworzą sami uczniowie, zwłaszcza, że dzisiejszy przepis na KARMNIK wcale nie jest taki trudny, a inspiracje znajdziecie we własnych domach.


Karmnik – to nic innego jak prosta konstrukcja, będąca czymś w rodzaju ptasiej stołówki. Najczęściej wykonuje się ją z drewna, jednak trudno o stworzenie takiego projektu wraz z dziećmi, zwłaszcza jeśli nie mamy zdolności do majsterkowania. Zimą, gdy spadnie śnieg, ptakom trudniej jest znaleźć pożywienie, dlatego budujemy im karmniki, w których mogą najeść się do syta. Ty też możesz zrobić taki karmnik i zaprosić do zabawy swoich podopiecznych. Zastanawiasz się,co może stanowić alternatywne rozwiązanie dla drewnianej platformy?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 33 Strona 34 Strona 35

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Drzewa w zimowej odsłonie

  „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam”. W myśl konfucjańskiej zasady porzućmy dziś książki i wyruszmy na zimową wycieczkę do lasu. Chociaż świat przyrody pozostaje teraz w zimowym uśpieniu, możemy odwiedzić naszych starych dobrych znajomych – przyjrzyjmy się drzewom i krzewom. Zimowe wizyty w lesie są nieodzowne, by w pełni poznać życie jego mieszkańców.

 • Na tropie leśnych zwierząt

  W tym artykule znajdziesz: scenariusz zajęć „Tropimy zimowe zwierzęta” instrukcję wykonania prostych pieczątek, dzięki którym uczniowie poznają tropy popularnych leśnych zwierząt pomysły na zabawy z wykorzystaniem przygotowanych pomocy edukacyjnych gotową kartę pracy dla małych leśnych detektywów

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE