Bal przez kontynenty

Bal przez kontynenty

NR 6 (16) 2018

Scenariusz karnawałowego balu „Przez kontynenty” powinien spodobać się każdemu. Kolorowo przebranym dzieciom czas upłynie na różnorodnych tańcach i zabawach, nie zabraknie też słodkiego poczęstunku. My zaś zapoznamy uczniów ze zróżnicowaniem świata przyrody i dziedzictwa kulturowego poszczególnych regionów.


Rozpoczniemy już kilka dni wcześniej, przygotowując wystrój sali. Do zgłębienia wiedzy przydadzą się także nasze stroje. Postacie i zwierzęta podzielimy na grupy reprezentujące poznawane obszary świata. Uwaga – każdy musi zapamiętać, skąd pochodzi! Wykorzystamy to podczas gier. Czeka nas też transkontynentalna sesja fotograficzna. Taka zabawa nie może obyć się bez pamiątki!

 

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku

 

Na kilka dni przed balem zaplanujmy lekcję dotyczącą kontynentów, ich mieszkańców i krajobrazów. Podzielmy dzieci na grupy i przypiszmy je do konkretnego obszaru świata. Poprośmy, by dowiedziały się o nim czegoś ciekawego i przyniosły odpowiednie ilustracje. Później, w ramach pracy w grupach umieszczą je na plakacie obok wypisanej nazwy kontynentu. Plakaty nie tylko uporządkują i poszerzą wiedzę dzieci, ale również posłużą jako ozdoba sali balowej.

Dobrze zaplanujmy kolor tła plakatu – stanie się on wizytówką kontynentu i podpowiedzią przy zabawach na balu. Dla przykładu napis „Europa” umieśćmy na jasnoróżowym lub jasnopomarańczowym tle, „Azja” – na żółtym, „Afryka” na brązowym, „Ameryka Północna” – na czerwonym – będą one symbolizowały kolor skóry ich rdzennych mieszkańców. „Ameryka Południowa” może mieć zielone tło nawiązujące do największych na świecie lasów deszczowych, „Australia” niebieskie – jak błękit otaczających ją wód, „Antarktyda” – białe jak lodowiec.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE